Dětské skupiny řeší problém přeplněných školek

Víte, že dětská skupina není školka? Má pomoci nejen rodičům dětí do 3 let, pro které se v přeplněných školkách těžko hledá místo.

21. 1. 2014

Do školky totiž takové dítě nepatří, zbytečně by tam zabíralo plnohodnotné místo. Je to pomoc rodičům, kteří mají flexibilní pracovní dobu nebo chtějí pracovat na částečný úvazek. O jejich předškoláka se totiž dětská skupina kompetentně postará. Dětská skupina prostě je dobrý nápad.

ČSSD dětské skupiny nepochopila. Myslí si, že je to jakýsi hlídací koutek nebo odkladiště dětí. Považuje je za “slepou uličku“, která neřeší problém s přeplněnými školkami, kam se loni nedostalo přes 60 tisíc dětí. My si myslíme pravý opak a chceme pomoci alespoň části rodin situaci vyřešit.

Přitom podle odhadů Ministerstva práce a sociálních věcí je reálné, že už příští rok může v Česku fungovat přes 1100 těchto zařízení. A právě teď hrozí, že zákon neprojde. A to i přes ten fakt, že zřízení dětské skupiny je mnohonásobně levnější než nová školka a že by desítky tisíc rodičů mohly pracovat, což by do státní pokladny přineslo až půl miliardy korun. Je to dobré řešení pro malé i větší obce, a také pro děti, které mají problémy s velkým kolektivem.

Věříme, že vy tento užitečný nápad chápete a podpoříte. Třeba jen tím, že připojíte podpis k našemu návrhu a pošlete informaci o něm svým známým.

Děkujeme za vaši podporu!

Markéta Adamová

Věra Kovářová

Helena Langšádlová

Nina Nováková

Gabriela Pecková

Anna Putnová

poslankyně TOP 09

parlamentnilisty.cz, 20. 1. 2014, rubrika: Názory a petice

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme