Kučera: Miloš Zeman proti sobě

23. 11. 2015

Miloš Zeman několikrát zopakoval, že 17. listopadu 1989 byl na pražském Albertově. Když o 26 let později ze stejného místa jeho ochranka vyvedla studenty, kteří chtěli zavzpomínat na své předchůdce, dokládá to skutečnost, kterou u současného prezidenta můžeme pozorovat už delší dobu. Tedy že Miloš Zeman nejde jen proti části české společnosti, ale že současný Miloš Zeman stojí v opozici i k samotnému Zemanovi, tomu z počátku devadesátých let.

Miloš Zeman byl v porevolučním období znám nejen svými bonmoty, ale také tím, že si zakládal na své vzdělanosti. O tom, jak rád dával najevo svůj všeobecný přehled nebo namátkou zkoušel znalosti novinářů kolují historky. A tento Miloš Zeman se dostal do situace, kdy na něj rektoři vysokých škol podávají žalobu, stejný Miloš Zeman dnes pohrdá výzvou rektorů a spisovatelů vyzývající k větší toleranci s uprchlíky.

Nejde o to, zda měl s obsahem výzvy souhlasit, nejde ani o to, zda má právo nejmenovat profesory. Jde o to, že proti sobě staví ty, který bývají v tradičním slova smyslu označováni za "elity".

Studenti si včera udělali náhradní oslavu svátku ze 17. listopadu, kdy kvůli islamofobnímu shromáždění nemohli u památníku na Albertově položit květiny, akci zaštítili i někteří rektoři, mimo jiné Mikuláš Bek. Ten na akci řekl, že český národ v minulosti o své elity několikrát přišel a Češi jsou proto plebejský národ. Řekl ale také, že existuje plebejství lokajské, které se krčí před vrchností a ubližuje slabším a plebejství svobodné, které je hrdé, sebevědomé a připravené pomáhat slabším.

Miloš Zeman by si možná opravdu přál být prezidentem všech, jak sliboval před volbami. Také ale brzy pochopil, že to není v jeho silách, i fakt, že to ve skutečnosti není třeba. Ví, kde má své posluchače a ví, co jim má říct, aby si získal pozornost a přízeň.

Místo toho, aby tuto svou schopnost využil k tomu, aby v Česku převažovalo to svobodné plebejství, využívá toho druhého, a to ještě jen ve svůj prospěch. Tedy pouze a jedině proto, aby mu lidé, kteří by mu dříve nestáli za žádnou seriózní debatu, ti, kteří by si v nejlepším vyslechli pár uštěpačných poznámek, zajistili hladké zvolení i na další funkční období.

Michal Kučera, poslanec TOP 09

zdroj: blog.idnes.cz, 23. 11. 2015

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Michal Kučera
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme