Zdeněk Zavřel

Kandidát do Senátu za obvod č. 26 - Praha 2

Zdeněk Zavřel se narodil v Praze ke konci II. světové války v roce 1943 a  vyrostl v Bubenči na Praze 6.

Vysokoškolské vzdělání získal v roce 1966 na stavební fakultě ČVUT v oboru architektura a urbanismus. V roce 1983 navíc na  Fakuteit Bouwkunde TU Delft v holandském Haagu.

V roce 1975 pracoval v kanceláři SIAL v Liberci ve skupině mladých architektů „školka", kde byl mj. jedním z autorů „Nové české boudy na Sněžce" . V roce 1978 emigroval do Nizozemí, kde začínal ve známé kanceláři van den Broek & Bakema v Rotterdamu. V roce 1983 zde získal titul na  Fakuteit Bouwkunde TU Delft v holandském Haagu. Po ukončení diplomu na TU Delft pracuje nejdříve jako externí, později jako vědecký spolupracovník na fakultě.

Od roku 1985 ve vlastní kanceláři v Rotterdamu navrhl a postavil celou řadu bytových a školských staveb v různých holandských městech.

Mezi stěžejní realizované práce patří České centrum v Rue Bonaparte v Paříži, Správa plavební cesty a Správa silničního okruhu Amsterdam, Nizozemská ambasáda a rezidence v Accře (Ghana). Publikoval je v Nizozemí i v ČR. Od roku 1990 úzce spolupracoval s Obcí architektů jako sekretář CSAF, nadace českých architektů v zahraničí. V roce 1993 organizoval mj. v Praze Sympozium bytové výstavby v Nizozemí , zasloužil se o vypsání ceny J. Krejcara a účastnil se řady dalších akcí a projektů.

V roce 2005 byl vyzván k účasti ve volbě děkana Fakulty architektury v Praze, od roku 2006 pracuje v této funkci a byl zvolen i do druhého termínu v roce 2009. Habilitoval a profesorské řízení absolvoval na VUT Brno, aby předešel střetu zájmů.V roce 2009 by prezidnetem Klausem jmenován p profesorem architektury.

V současné době je vedoucím Ústavu navrhování II, garantem předmětu Ekologie stavění. Významně přispěl ke zřízení studijního směru "Průmyslový design" na fakultě architektury. Je členem Vědecké rady ČVUT a Vědecko-umělecké rady STU v Bratislavě.

Je podruhé ženatý s holandskou zahradní architektkou M.E.de Boer a má dvě dospělé děti z prvního manželství, které žijí v Amsterdamu.

Není a nebyl členem politické strany. Věří, že ke změně poměrů v Česku může pomoci jen otevřená a inteligentní debata na základě argumentů – nikoliv mocenská politika na základě manipulovaných informací.

Rozhovory a komentáře

Zavřel: Navštivte nás v obýváku

5. 10. 2012
Podívejte se na video z návštěvy kandidáta do Senátu za TOP 09 a Starostové Zdeňka Zavřela v obýváku u voličů.
Číst více

TOP 09 chce dobýt Senát. Pražští kandidáti se vozili historickou tramvají

13. 9. 2012
TOP 09 chce větší zastoupení v Senátu, vládní strana zahájila své tažení v Praze, kde předvedla historickou tramvaj.
Číst více

Kandidát do Senátu ve volebním obvodu č. 26 za TOP 09 a Starostové - Prof. Ing. arch. -ir. Zdeněk Zavřel

10. 9. 2012
Práce v Senátu mně zajímá proto, že je platformou, na níž je možno s určitým odstupem spolurozhodovat o podstatných věcech, které hýbou touto společností. Zásadní rozhodnutí řeší vláda v dialogu s parlamentem, senát sleduje širší rámec těchto rozhodnutí a jejich celkovou logiku, může vyslovit pochybnosti, kontrolovat, dotazovat se a trochu korigovat.
Číst více

Politik v obýváku? Je to možné.

Co a kdo je politik v obýváku? Pozvěte si jej i Vy! Poznejte své hejtmany a senátory zblízka, ptejte se jich na to, co zajímá Vás. Jednoduše, zahoďte rozpaky a využijte té jedinečné příležitosti rozhodnout se ve volbách skutečně odpovědně.
Číst více

TOP 09 a STAN: Senát potřebuje osobnosti a profesionály

14. 6. 2012
Za čtyři pražské obvody nabízí TOP 09 a STAN voličům do senátních voleb výrazné osobnosti. Mezi své další kvalitní senátní kandidáty z krajů zařadila například známého publicistu nebo architekta evropského formátu.
Číst více

Do Senátu kandiduje poslanec, děkan i právník

7. 6. 2012
Na dnešním zasedání potvrdil výkonný výbor TOP 09 další tváře, které se budou ucházet o křesla v horní komoře parlamentu. Schvalovacím procesem pprošlo osm výrazných osobností, mezi nimi i ředitel divadla, významný architekt, moderátor, právník či stávající poslanec.
Číst více

Kontakt

Email: Zdenek.Zavrel@top09.cz

Osobní stránky: www.zzavrel.cz

Pozvat do obýváku

"Chci Vás zastupovat co nejlépe. Zajímají mne Vaše názory na současné dění v regionu, a proto Vás rád přijedu navštívit."

Kde můžete potkat...

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme