Vážany jsou opět obtěžovány náklaďáky
1. 11. 2011

Vážany jsou opět obtěžovány náklaďáky

Týdeník Kroměřížska

Ulicí Stavbařů v místní části Vážany opět projíždějí plně naložené nákladní automobily. Podle vážanského osadního výboru to znamená otřesy domů a zvýšenou prašnost. „Dlouhou dobu byl klid. Teď však opět projíždí jedno plně naložené auto za druhým, což zdejší obyvatelé těžce nesou,“ uvedl předseda výboru Emil Sedlařík.

Celý článek
Už se zase vozí. Pomůže snížení rychlosti?
14. 10. 2011

Už se zase vozí. Pomůže snížení rychlosti?

Infonoviny

Ulicí Stavbařů v místní části Vážany opět projížděly plně naložené nákladní automobily. Známkou toho byly otřesy domů a zvýšená prašnost. „Dlouhou dobu byl klid. Teď však opět projíždělo jedno plně naložené auto za druhým, což zdejší obyvatelé těžce nesou“, uvedl Bc. Emil Sedlařík, předseda osadního výboru Vážany.

Celý článek
27. 9. 2011

Dvojice měst chystá obchvaty

Kraj přiklepl peníze na stavby v Holešově a Bystřici pod Hostýnem, dopravě se uleví

Holešov, Bystřice pod Hostýnem - Stavby dvou pro Kroměřížsko velmi důležitých silničních obchvatů posvětili v minulých dnech krajští radní. Schválili totiž uvolnění částek v řádech milionů korun. Znamená to tedy, že už na konci roku 2013 by mohla hustá doprava zmizet z centra Holešova a o rok později by se mohlo ulevit také Bystřici pod Hostýnem.

Celý článek
VV a TOP 09: Své místo máme
17. 9. 2011

VV a TOP 09: Své místo máme

Kroměřížský deník

Vydobyli jsme si tu své stálé místo. Tak zpětně hodnotí dosavadní dvouleté působení na politickém poli Kroměřížska šéfové dvou místních organizací TOP 09 a Věcí veřejných (VV).

Celý článek
Kroměřížský deník: Málo spojů, zlobí se Vážanští
18. 7. 2011

Kroměřížský deník: Málo spojů, zlobí se Vážanští

Kroměříž – Zajíždí k nám žalostně málo autobusů, stýskají si už delší dobu klienti Domova pro seniory v kroměřížské místní části Vážany. K jejich nářku se přidávají také ostatní obyvatelé: těm pro změnu spoje nesedí časově. Vyhovět všem ze dne na den nejspíš nejde, Kroměřížské technické služby (KTS), které městskou hromadnou dopravu na území města obhospodařují, však slibují od září dílčí změny. Ty ale konkrétně vážanské seniory nejspíš moc nepotěší.

Celý článek
Děti ve Vážanech si zaslouží kvalitní hřiště
11. 7. 2011

Děti ve Vážanech si zaslouží kvalitní hřiště

Vážany, místní část města Kroměříže, se stále rozrůstají. Do nových domů přicházejí především mladé rodiny s malými dětmi. Ke svému rozčarování však zjistí, že si s nimi nemají kam chodit hrát. Sportovní vyžití pro dospělé je na stejné a tedy na velmi nízké úrovni.

Celý článek
Diskuse byla klidná, poučná a konstruktivní
3. 7. 2011

Diskuse byla klidná, poučná a konstruktivní

/Kroměříž-Vážany/ V úterý 28. června se v místní části Vážany uskutečnila diskuse Osadního výboru Vážany a Občanského sdružení Vážaňák se zástupci radnice města Kroměříže nad tématy, která se týkají právě výše zmíněné místní části a především kauzy a budoucnosti vážanského hliniště. Diskuse probíhala za účasti široké veřejnosti, které byla především určena.

Celý článek
29. 6. 2011

Holešovské děti v pohybu bodovaly ve vydařeném městském finále

Na podzim roku 2009 skeptici předpovídali krátkou životnost pohybovému programu, určenému pro nejmenší děti v Holešově, a argumentovali nechutí dětí sportovat a hýbat se vůbec. Ten, kdo sleduje chronologii projektu Holešovské děti v pohybu, navíc byl-li přítomen při jejich cvičení v  průběhu roku či na samotném finále, by odpůrcům odpověděl jednoduše a stručně: „Přijď a uvidíš…“

Celý článek
Hliniště Vážany: Protrhla se stěna skládky?
16. 5. 2011

Hliniště Vážany: Protrhla se stěna skládky?

Hladina vody v bývalém hliništi Vážany (místní část města Kroměříž) nebezpečně stoupá mnoho měsíců, přičemž se v posledních týdnech zvedla přibližně o 70 centimetrů. Tento nebezpečný fenomén si možná již vybral svou daň. Do dnešního rána vodní hladina naprosto změnila barvu na hnědou až hnědě-narezlou. Takovéto zbarvení v žádném případě nezpůsobí řasy či jiné organismy. V místě také nebyl zaznamenán silnější déšť, který by vodu v celé lokalitě zakalil.

Celý článek
Vlajka pro Tibet
10. 3. 2011

Vlajka pro Tibet

Dnes si připomínáme již 52. výročí povstání Tibeťanů proti okupaci Tiberu ze strany Číny.

Celý článek
1 2 ... 10 ... 12 13 14 15
Články 131 - 140 z 148
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme