Feri se dostal mezi 28 osobností hodných sledování. První místo patří ministrovi vnitra Salvinimu

4. 12. 2018

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico do svého žebříčku 28 osobností z 28 zemí, které je podle něj příští rok záhodno sledovat. Mohou podle něj v nadcházejících letech změnit tvář své země nebo celé Evropské unie. Seznam zahrnuje kromě politiků také ekonomické lídry, aktivisty nebo umělce. Je rozdělen na „snílky, muže (ženy) činu a narušitele“.

Dvaadvacetiletý politik Dominik Feri figuruje jako číslo 8 mezi snílky. „Feri není jen nejmladším zákonodárcem v historii své země. Je také prvním tmavé pleti – a to nápadně. Feri, který byl od 18 let radním ve svém domovském městě Teplice, loni snadno získal křeslo v parlamentu, ačkoli byl poslední na kandidátce své středopravicové strany TOP 09,“ uvedl server Politico.

„Nemyslím si, že bych si v tomhle seznamu místo zasloužil. Ostatně říkal jsem to i zástupcům Politica. Osobně s nadějí sleduji jiné a držím jim palce,“ reagoval později na svém twitteru Feri.

Reportér serveru Politico a šéf projektu Stephan Faris uvedl, že zvolené osobnosti jsou v žebříčku nikoli díky síle svého úřadu, ale díky způsobu, jakým formují své země a Evropskou unii.

Letos podle něj tvůrci seznamu vybrali nejen číslo jedna jako dříve, ale navíc žebříček rozdělili na „snílky, muže (ženy) činu a narušitele“.

„Náš výběr by neměl být považován za znamení podpory. Odráží náš názor na to, kdo bude utvářet evropskou diskusi,“ uvedl Faris. Doufá, že žebříček podnítí debatu a „snad i nějaké nesouhlasné reakce“.

Číslem jedna v žebříčku je italský ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini. Loni to byl šéf německých svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner.

Mezi „muže (ženy) činu“ se zařadili například španělský premiér Pedro Sánchez, generální tajemník Evropské komise Martin Selmayr nebo ukrajinská expremiérka a šéfka opozice Julija Tymošenková.

Mezi „snílky“ Politico počítá mimo jiné bulharského politologa Ivana Krasteva a mezi „narušitele“ předsedu britských opozičních labouristů Jeremyho Corbyna nebo šéfku Sinn Féin Mary Lou McDonaldovou.

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Dominik Feri

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme