TOP 09: Ztráty Prahy 6 v kauze Key Investments musí být co nejmenší

19. 11. 2014

V minulém týdnu se v médiích objevila zpráva, že policie navrhla obžalovat tři bývalé členy představenstva investiční společnosti Key Investments (KI). Podle detektivů způsobili více než 40 subjektům škodu ve výši zhruba 840 milionů korun. Jedním z poškozených je i městská část Praha 6, a to jak přímo, tak prostřednictvím jí vlastněné společnosti SNEO, a.s..

“Musíme zjistit aktuální stav a dopady této nové situace na městskou část Praha 6. Učiníme neprodleně veškeré kroky s cílem minimalizovat finanční ztráty. Je nutno zdůraznit, že zatím je stále zodpovědné současné vedení radnice,“ říká předseda klubu zastupitelů Jaromír Vaculík (TOP 09)

Za TOP 09 Praha 6 se vyjádřil i nově zvolený zastupitel hlavního města Prahy Tomáš Jílek: “Účast akciové společnosti SNEO na ztrátové investici v KI ukazuje na naprosté nepochopení úlohy této akciové společnosti Prahy 6. Při odpovědném vedení by měl management vytvářet finanční přínosy především vlastní činností a ne pochybnými investicemi. Je třeba stanovit pro SNEO nové zadání a hospodářské cíle tak, aby se finanční přínosy promítaly i do rozpočtu městské části a ne, aby společnost příspívala k nezodpovědnému hospodaření,“ doplnil Jílek s tím, že TOP 09 bude zkoumat, zda za ztrátou desítek milionů korun ve SNEO nestojí i trestní odpovědnost.

Zastupitelé TOP 09 v uplynulém volební období celou kauzu pečlivě sledovali a v komisi zřízené městskou částí i ve finančním výboru navrhovali celou řadu opatření. Na jednáních zastupitelstva pak upozorňovali na chybná rozhodnutí vedení radnice a kritizovali používání finančních prostředků na tuto pochybnou a spekulativní investici. Nyní se radnice bude muset vyrovnat se ztrátou ve výši mnoha desítek milionů korun.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme