TOP 09: Chceme pro Prahu stabilitu a budoucnost

24. 2. 2016

Jednání o novém vedení pro Prahu uvízla na mrtvém bodě. Bezvládí trvající už více než sto dní podle zastupitelů TOP 09 vyhovuje především politikům, kteří jsou ukotveni v městských funkcích. Rozhodují totiž dál o městě, přestože k tomu nemají mandát, ani většinovou podporu zastupitelů.

„Situace, ve které se hlavní město dnes nachází, nemá v novodobých dějinách Prahy obdoby. Víc než rok trvající nekompetentnost, neschopnost a arogance ve vedení města, které reprezentuje primátorka Adriana Krnáčová, už nemůže pokračovat. Jako zodpovědní politici chceme pro Prahu a její občany stabilitu a budoucnost," uvedl Václav Novotný, předseda zastupitelů hlavního města Prahy za TOP 09. Dodal, že právě s vědomím odpovědnosti je TOP 09 ochotna nabídnout post primátora ODS a jejímu kandidátovi MUDr. Bohuslavu Svobodovi.

TOP 09 věnovala sestavení funkční koalice v posledních třech měsících obrovské úsilí. Nabídka pro ODS přichází s vědomím zodpovědnosti a toho, že oba kluby pojí programová blízkost. Ta byla potvrzena už loni v prosinci při hlasování o rozpočtu, a také při vyjednávání o programových prioritách v uplynulých měsících. „Memorandum k Partnerství pro Prahu s ODS by mělo pomoci dokončit volební období 2014-2018. Chceme k němu přizvat také další kluby v zastupitelstvu. Věříme, že tento vstřícný krok přispěje k jednání a hlavně povede k vytvoření nejsilnější platformy v rámci zastupitelstva a ke stabilní správě našeho hlavního města," míní zastupitel Jiří Nouza (TOP 09).

Politici TOP 09 upozorňují na to, že na účtech města zůstává ležet miliarda korun. Radnice nepřipravuje projekty a lidé se tak v dalším období nemusí dočkat žádných investic v podobě nových chodníků, silnic nebo přípojek na sítě. „Dnešní situace je naprosto zoufalá. Praha a její obyvatelé potřebují vizi. Praha s provozním rozpočtem neinvestuje, nepřichází s projekty. Pražané ztratili šanci na rozvoj města," dodal předseda pražské organizace TOP 09 Jiří Koubek.

Eva Marečková, krajská manažerka TOP 09 Praha

Štítky