Prostě ho zavřeme

19. 1. 2018

Vedení hlavního města Prahy uzavřelo do odvolání Libeňský most pro automobily i tramvaje. Část mostu je v havarijním stavu, nutná oprava nějakou dobu potrvá, zatím je most uzavřen na neurčito. „Uzavření Libeňského mostu přináší dobrou i špatnou zprávu. Dobrá zpráva je, že Libeňský most dosud nespadl a nikomu se nic nestalo. Tím ovšem dobré zprávy končí. Špatnou zprávou nejen pro obyvatele Holešovic a Libně, ale pro všechny Pražany je, že Libeňský most je uzavřen na neurčito,“ komentuje aktuální opatření magistrátu Václav Novotný (TOP 09), předseda klubu zastupitelů TOP 09 a nezávislí.

„Most je uzavřen, přiléhající ulice Zenklova rovněž. V této situaci se znovu otevírá otázka, jak rozumné je umístit ústředí Pražské záchranné stanice právě na Palmovku, do rozestavěné budovy, která je jako sídlo nevhodná, a nyní i obtížně dopravně dostupná,“ pokračuje Novotný.

„Koaliční zastupitelé Jan Čižinský (KDU-ČSL) a Petr Dolínek (ČSSD) se několik let dohadovali, zda most opravit zcela nebo jenom částečně. Výsledkem je, že ho neopravili vůbec. Je to jen další doklad neschopnosti současné koalice vládnoucí v Praze. Neschopnosti dohodnout se na i těch nejzákladnějších věcech, neschopnosti město řídit a vést,“ dodává Martin Dlouhý (TOP 09), předseda pražské TOP 09 a zastupitel ZHMP. 

Petr Kučera, krajský manažer TOP 09 Praha

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme