Nepopulární, a přeci důležité - Senát 2016

4. 10. 2016

V pátek a v sobotu možná budete řešit, zda jít v Praze k senátním volbám. Tristní účast v předchozích volbách ukazuje, že Senát voliče moc nezajímal. Nebylo divu. V dolní komoře parlamentu kromě komunistů žádná strana nebyla v podezření, že jí svoboda a demokracie překáží. Byla spolehlivým fundamentem demokracie. Dnes se situace změnila. Panu Babišovi je zjevně parlamentní demokracie trnem v oku. Jeho výroky o žvanírně, o tom, že ho parlament zdržuje... jsou známé. Až se jí zbavíme, nebo tam posadíme loutky, bude líp. S ohledem na zachování základních pilířů demokracie se Senát stává důležitou pojistkou. Při současné konstelaci už se můžeme dočkat „úpravy“ volebních zákonů, výběru „spřízněných“ ústavních soudců apod. Co bylo donedávna nepravděpodobné, stává se reálnou hrozbou. Lidé mají právo vybrat si svoje favority, ale měli by mít právo na budoucí korekci své volby. Sami si zodpovězte otázku, zda je tento klíč k demokracii v bezpečných rukách.

TOP 09 do senátních voleb v Praze posílá vzdělané lidi, kteří svým životem prokázali, že pracovitost, vzdělanost a kultivované vystupování jsou samozřejmostí jejich osobností. Jiří Holubář je odborník, za kterého nejlépe hovoří získaný titul „Lékař roku“. Nemá problém se zpětnou vazbou na reálný život. Denně pomáhá desítkám lidí, kteří mají zdravotní obtíže. O zdraví jde dokonce více v první řadě, než o peníze.

Gymnázium Jana Keplera v Praze 6 je prestižní institucí mezi pražskými středními školami. Jeho dlouholetým ředitelem je Jiří Růžička – náš kandidát. Více než slova za něj vypovídají kariéry lidí, které připravuje pro budoucí kariéru i na reálný život. Vzdělanost společnosti bude po následující desetiletí ústředním tématem naší politiky. Pokud výzvu 21. století nezvládneme, už nebude co řešit. Kdo jiný se může z dalších nabízených kandidátů v obvodu Praha 6 více podílet na naplňování této výzvy, než náš Jirka?

Denně slyšíte o Spojených státech, jako zemi, která má svoje nejlepší roky za sebou. Ani české elity nechápou, že se doba změnila. Světová internetová síť naplno ohlásila nástup informačního věku, kdy se všechno rychle mění. Náš kandidát Jakub Lepš zná Ameriku lépe, než ostatní. Co se děje v USA dnes, dorazí za několik roků do Evropy. Ať už jsou to věci pozitivní, nebo negativní. Musíme si od světové velmoci brát pozitiva a vyvarovat se negativ. Z Jakubových politických soupeřů nikdo obdobnou znalostí vybaven není. Dokonce si troufám říci, že takový člověk nesedí v Senátu ani dnes. Naší vizí by neměly být totalitní či polototalitní režimy, ale země, které jsou na technologické špičce a rozumí si se svobodou a demokracií.

František Laudát, předseda Poslaneckého klubu TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme