Buďme odpovědnými hospodáři.

Zvažme a vysvětlujme veřejné investice.

14. 2. 2010 | 00:00

Zatímco v hlavním městě Praze ještě stále rezonuje rozhořčení nad nevýhodným pronájmem Škodova Paláce, Praha 8 se podle návrhu svého rozpočtu chystá na obdobnou akci „kulový blesk“.

Běžné spotřební věci člověk či firmy použijí a vymění, nemovitosti včetně dopravních staveb budou využívány logicky mnohem déle a hravě přesáhnout životy mnoha generací. Selskému rozumu unikající PRONÁJEM budovy pro pražský magistrát je tak jedním z nejkřiklavějších prohřešků současného vedení radnice – jedná se navíc o evropskou raritu. Škoda, že poměrně rozumný nápad na sestěhování všech odborů pod jednu střechu je nejspíše pouze zástěrka pro korupční jednání.

Situace na Praze 8 se v tomto ohledu poněkud liší. Vzhledem k alokované částce v rozpočtu Prahy 8 (pro rok 2010 – 60 mil. Kč) a záměrům radnice MČ to zatím nevypadá na obdobnou chybu – tedy nikoli pronájem, ale přímo koupě (postavení) nového komplexu. Na druhou stranu zde ovšem zcela chybí záměr a zejména jeho důkladné vysvětlení občanům, PROČ je potřeba nová radnice (a nové obchodní centrum???)? Je potřeba sestěhovat úředníky, když jsou budovy v docházkové vzdálenosti a ty, které nejsou, je třeba mít pod jednou střechou za 60 mil Kč v roce 2010 (a další v letech následujících)? Jaké jsou úspory z tohoto přesunu? Kdy se investice vrátí? Bude to za 30, 50 let či nikdy? Podobné otázky a jejich odpovědi budou snad již brzy zveřejněny na internetu, aby každý občan věděl, že rozhodnutí je založené na zdravém rozumu.

Tomáš Hudeček
předseda TOP09 v Praze 8

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme