× Pohněme s tím. Společně!

Koalice ODS, TOP 09 a OSB v Praze 2 pokračuje

17. 3. 2015

Zhruba hodinu před zahájením zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2 rezignovali na své posty a opustili klub TOP 09 tři členové koalice na radnici Prahy 2, zvolení za tuto stranu. Jejich rezignace byla přijata, koalice složená ze stran ODS, TOP 09 a OSB však bude fungovat nadále. Na dnešním zasedání zastupitelé schválili také rozpočet městské části na rok 2015.

Na post místostarostky MČ Praha 2 rezignovala Jana Duchková, která se zároveň vzdala předsednictví v komisi pro výchovu a vzdělávání. Z funkce předsedy klubu TOP 09 a předsedy redakční rady Novin Prahy 2 odchází Otto Schwarz. Dále rezignovala na členství v klubu TOP 09 členka zastupitelstva za tuto stranu Marie Truhlářová.

„Uvnitř radniční koalice žádné spory mezi ODS, TOP 09 a OSB nejsou. Budeme proto nadále pokračovat v dosavadní práci a usilovat o co nejodpovědnější řízení městské části,“ komentovala situaci radní Alexandra Udženija (ODS).

Podobný názor zastává radní za TOP 09 Martin Víšek: „Koalice se nerozpadla, pouze došlo k tomu, že na členství v klubu TOP 09 rezignovali tři zastupitelé. Své rozhodnutí zdůvodňují tím, že se necítí být vázáni koaliční smlouvou, kterou sami pomáhali vytvářet.“

Tři zastupitelé za TOP 09, kteří dnes podali rezignaci na své členství v politickém klubu TOP 09, se prozatím nevzdali svých zastupitelských mandátů a budou dále zasedat v zastupitelstvu Prahy 2. 

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme