Urbánek: Věci veřejné nabízí místo řešení pouhé lži

11. 2. 2010

Nedávno dostali občané na Jižním Městě zpravodaj strany Věci veřejné. Vyšel v něm i článek šéfky klubu Věcích veřejných na Praze 11 Kristýny Kočí s názvem „Praha 11 by potřebovala generální úklid – v ulicích i na radnici“, na který musím reagovat.

Se sdělením vyplývajícím z nadpisu článku, nelze než souhlasit. Horší je to už s vlastním obsahem článku. Tam se paní Kočí přes jihoměstské závěje, neupravené chodníky a nekvalitní péči o městskou zeleň, dopracovala k hlavnímu zjištění, že autorkou kritizovaná ODS se připravuje na koalici s TOP 09. Toto jí pak měl nepřímo potvrdit přímo pan starosta Mlejnský z ODS. To vše autorka zakládá na zjištění, že jihoměstskou TOP 09 vedou pánové Vašíček a Urbánek, kteří dříve byli v ODS. Ten první měl být podle autorky v minulém volebním období radní odpovědný za správu majetku, což není pravda. Pan Vašíček byl odpovědný za finance, dopravu a životní prostředí. Jinak je to samozřejmě i s odvoláním pana Vašíčka. Bylo to v důsledku stranického puče v ODS Praha 11, který provedl pan Mlejnský, aby si tak připravil půdu a stal se v nadcházejícím volebním období starostou. Puč proběhl podle skoro identického scénáře, jako odvolání zinscenované částí zastupitelů za ODS ve spolupráci se zastupiteli Věcí veřejných na Praze 1, kdy odvolali starostu Prahy 1 Petra Hejmu. Stejně je to s většinou dalších informací, které paní Kočí uvádí.

Možná, že se věci mají trochu jinak. Paní Kočí dobře ví, že volební šance pražské ODS obecně a jihoměstské ODS zvláště povážlivě klesají. Dokonce si na to Věci veřejné udělaly průzkum veřejného mínění. Při tom si ptactvo na pražských střechách cvrliká o nadstandardních vztazích mezi Věcmi veřejnými a jistou částí pražské ODS. Co jiného si lze pomyslet o již zmíněném převratu na radnici Prahy 1 za aktivní účasti Věcí veřejných? Nebo o vroucím spojenectví firmy ABL a jihoměstské radnice? Může snad paní Kočí popřít, že firma ABL a její vedení je jedním z důležitých sponzorů Věcí veřejných. Vždyť už i pan Vít Bárta, generální ředitel ABL, nedávno přiznal, že je volebním manažerem strany Věci veřejné a věnoval ji skoro 3 miliony korun?

Je zjevné, že ani přistoupení Věcí veřejných k pevné mocenské i peněžní koalici mezi ODS a ČSSD panující na nynější radnici Prahy 11 nemusí stačit na ovládnutí radnice. Proto se Věci veřejné uchylují k dehonestaci a podpásovým a nepodloženým útokům na TOP 09.

A až si půjde paní Kočí zase popovídat s panem starostou Mlejnským, tak by se ho měla zeptat, jak je to s Vodním světem, který ODS v roce 2006 garantovala postavit do tří let. Ať se ho také zeptá na osud azylového domu v Donovalské ulici a aktuálně i na schválený prodej pozemků s pietním místem u Litochlebského náměstí. Budeme se těšit na další investigativní zjištění paní Kočí. Prostor pro tuto aktivitu je na Praze 11 značný.

Na závěr mohu garantovat, že TOP 09 v Praze 11 v žádném případě nevstoupí do koalice s jihoměstskou ODS, kterou vede poslanec Parlamentu ČR Jiří Janeček a kterou reprezentuje starosta Mlejnský.

 

Stanislav Urbánek
předseda regionální organizace TOP 09 v Praze 11
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme