Ing. Viktor Lojík

Člen RV TOP 09 Praha 10

MČ Praha 10

  • Předseda výboru dopravy a cyklostezek
  • Člen výboru sportovního výboru
  • Člen výboru pro kulturu a památky
  • Člen komise pro zdravou Prahu 10 a místní agendu 21

Vzdělání a profese

V roce 2001 jsem dokončil studium na Stavební fakultě ČVUT, obor inženýrství životního prostředí, poté jsem rok studoval v australském Sydney.

Od roku 1990 a při studiu na vysoké škole jsem pracoval jako projektant pozemních staveb. Po dokončení vzdělání a po návratu ze zahraničí jsem v roce 2002 nastoupil do dopravního ateliéru, kde jsem se věnoval zejména vodohospodářským stavbám. Od roku 2013 podnikám v oblasti vytápění.

Politika

O politiku se zajímám dlouhá léta, ale až vznik Top 09 jako liberální proevropské strany pro mě byl impulzem k tomu, začít se politice věnovat aktivně. Jsem členem TOP 09 od roku 2010.

Jsem přesvědčen o tom, že historicky, geograficky i politicky patříme na západ, nikoliv pod vliv východních oligarchů. Chci svobodnou společnost bez prvků totality.

Životní a pracovní zkušenosti mě naučily, že složité otázky v drtivé většině nemají rychlá a jednoduchá řešení, tedy taková, jak se je mnohdy snaží prezentovat nově vznikající populistické strany a hnutí.

Jsem profesním zaměřením technik, snažím se tedy k politice přistupovat bez emocí, na základě ověřených dat a skutečností a to tak, aby moje rozhodování přineslo prospěch většině obyvatel, nikoliv jenom úzké skupině těch, kteří hájí pouze svoje zájmy. Ze své profese projektanta vím, že vždy existuje několik řešení a že komunikace mezi lidmi vede k nalezení toho optimálního. Jsem proto otevřený dialogu a rád si jako předseda dopravního výboru vyslechnu Vaše názory a podněty k dopravě, ale i k jiným tématům na Praze 10, pro které se v rámci svých kompetencí pokusím najít řešení.

TOP 09 a nezávislí: Spojené síly pro Prahu 10 povede Tomáš Pek

21. 6. 2018
TOP 09 Praha 10 ve čtvrtek představila jména těch, kteří se na její kandidátce budou v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů „na desítce“. Kandidátku, kterou povede populární první místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek, obsadí nejen stávající radní, ale i nezávislé osobnosti. 
Číst více

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme