Předsedou TOP 09 je Karel Schwarzenberg, 1. místopředsedou Miroslav Kalousek

Karel Schwarzenberg byl zvolen opět předsedou TOP 09. V tajné volbě na 3. sněmu strany získal 92 procent hlasů. Post prvního místopředsedy obhájil jednoznačně také Miroslav Kalousek. O dalších stranických křeslech a vedení strany rozhoduje TOP 09 ve svůj druhý den sněmu v Praze.

8. 12. 2013

Děkuji za velikou důvěru. Zvolili jste si někoho, který vás nemůže v příštích letech šetřit. Musím trvat na tom, abychom poctivě pracovali pro blaho této republiky. Abychom zachovali naši svobodu, demokracii a stali se konečně spořádaným evropským státem,“ řekl pro vítězné volbě Karel Schwarzenberg.

Dosavadní předseda TOP 09 znovu potvrdil, že se těší maximální podpoře strany. V nedělní volbě ho podpořilo více než 92 procent delegátů a Karel Schwarzenberg tak jednoznačně obhájil funkci předsedy TOP 09. Ve svém kandidátském projevu zdůraznil, že by TOP 09 měla zůstat takovou, jaká je. „Budeme nadále tací, jací jsme. Strana bez velkého rámusu kolem sebe, ale strana, která soustavně pracuje na svém politickém úspěchu,“ řekl Karel Schwarzenberg.

Necelé dvě stovky delegátů sněmu potvrdilo v druhé nejvyšší stranické funkci také Miroslava Kalouska. Ten od nich získal 91 procent hlasů. „Slibuji, že tu práci budu dělat se stejným nasazením a zarputilostí, která někoho štve, ale jinak to nejde. Dali jste mi důvěru a zároveň jste mi naložili na záda velké penzum práce. Nechceme-li být stranou izolovanou, musíme umět komunikovat s občanskými iniciativami a s mezinárodními institucemi,“ řekl po zvolení Miroslav Kalousek.

Tato spolupráce je základ našeho úspěchu. Jsme ideální duo, které nikdo nerozdělí. Tato spolupráce je základ našeho úspěchu,“ dodal předseda Karel Schwarzenberg.

Členové TOP 09 volí už od minulého sněmu v Hradci Králové výlučně elektronicky. Navíc letos poprvé TOP 09 při přepisech projevů použila přepis mluveného slova počítačem (Newton Dictate).

Na kandidátské projevy předsedy a prvního místopředsedy strany se můžete podívat na webu: http://www.top09.cz/snem-2013/

Martina Týblová
tisková mluvčí TOP 09

V Praze 8. 12. 2013

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme