Ing. Michal Kučera

místopředseda TOP 09, poslanec Parlamentu ČR za Ústecký kraj, místopředseda klubu poslanců TOP 09, předseda Ústecké krajské organizace TOP 09

Michal Kučera se narodil v roce 1968, žije v Lounech.

Je absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývá rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). Současně se podílí na celkovém rozvoji a oživení řízených společností, na zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity. Na jejich schopnosti obstát v náročném tržním prostředí. Nyní řídí pobočku zahraniční elektrotechnické společnosti a její činnost na českém a slovenském trhu.

Po komunálních volbách byl Michal Kučera zvolen členem Rady města Loun a od února 2012, kdy byla TOP 09 součástí lounské koalice (Unie pro sport a zdraví, Koalice pro Louny, ODS), byl též předsedou finančního výboru Zastupitelstva města Loun. V komunálních volbách v roce 2014 post zastupitele města Loun obhájil a byl opět zvolen radním města.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Ústeckém kraji jako lídr TOP 09, byl zvolen poslancem a působil ve výboru pro životní prostředí a hospodářském výboru. Od jara 2017 byl do podzimních voleb předsedou poslaneckého klubu TOP 09. V listopadu 2017 byl na 5. celostátním sněmu TOP 09 zvolen místopředsedou strany.

Vyrůstal na knihách J. Foglara, E.T. Setona, J. Londona a foglarovský pohled na svět mu zůstal dodnes, i když už čte dávno jiné knihy. Od mládí má silný vztah k přírodě a tráví v ní spoustu volného času jako vysokohorský turista, vodák nebo tramp na zimních vandrech. Ve volném čase si rád zahraje fotbal, vyrazí si na horském kole, v zimě vyjede na lyže nebo běžky. Zajímá ho též historie hornictví (hlubinného dobývání) v ČR. Poslouchám klasický rock (Pink Floyd, Dire Straits...) a country (J.Cash, K.Kristofferson,W.Nelson...).

Až do vstupu do TOP 09 nebyl členem jiné politické strany. Je ženatý a má 2 děti.

Hotovo! Korespondenční volba konečně přijata!
21. 6. 2024

Hotovo! Korespondenční volba konečně přijata!

Říká se, že trpělivost růže přináší a já jsem neskutečně rád, že to platí i pro korespondenční volbu, která prošla 3. čtením v Poslanecké sněmovně.

Celý článek
Michal Kučera:  Investice do malebného venkova má smysl
30. 4. 2024

Michal Kučera: Investice do malebného venkova má smysl

Ústecký kraj loni již potřetí v řadě zaznamenal úbytek obyvatel. Je to obrovská škoda, protože náš kraj má co nabídnout. Proto jsem velmi rád, že se v poslední době povedlo schválit několik programů, které pomohou s investicemi v oblastech, které usnadní každodenní život na venkově, a pomůžou tak zvrátit trend stěhování do velkých měst.

Celý článek
Michal Kučera: Chráníme naši půdu
19. 4. 2024

Michal Kučera: Chráníme naši půdu

Je tady duben a s ním přišly i nezvyklé výkyvy teplot. Někdo by si mohl říct, že přišlo klasické aprílové počasí, ale není tomu tak. Na začátku měsíce naměřily meteorologické stanice rekordní teploty a 7. dubna zažilo Česko nejčasnější tropický den za posledních 90 let. Sice se těším na léto, ale na kraťasy je přece jen ještě brzy, nemyslíte? 

Celý článek
 Michal Kučera: Velikonoce znamenají naději
28. 3. 2024

Michal Kučera: Velikonoce znamenají naději

Bez ohledu na naše věroučné přesvědčení, tyto svátky přinášejí poselství nového života a možností. Jsou to dny, kdy se můžeme zastavit a připomenout si, že i po nejtemnější noci přijde světlo.

Celý článek
Michal Kučera: Příležitost pro Ústecký kraj
11. 3. 2024

Michal Kučera: Příležitost pro Ústecký kraj

Rozvoj Ústeckého kraje se opět stal předmětem diskuzí na základě dokumentu senátorů Martina Krska a Přemysla Rabase s názvem Zóny příležitosti: Cesta ke kohezi. Pojďme tuto analýzu brát jako příležitost k zamyšlení.

Celý článek

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme