× Staňte se našimi členy!

Výzva vládním stranám: Odložte EET o dva roky

22. 9. 2016

Elektronická evidence tržeb nepřinese do státního rozpočtu ani korunu navíc. Nadto hrozí, že pouhých 70 dní před jejím spuštěním tisíce živnostníků pozastaví svou činnost kvůli stálým zmatkům ministerstva financí. Státní rozpočet tak přijde o další peníze, které by jinak podnikatelé odvedli na daních. TOP 09 proto přichází s návrhem zákona na odložení účinnosti elektronické evidence tržeb a nabízí vládním stranám férové řešení.

V politickém zápase o elektronickou evidenci tržeb jsme byli v Poslanecké sněmovně poraženi. Výsledek hlasování respektujeme. Děsí nás však, že od okamžiku, kdy zákon začal platit, je každým dnem zřejmé, že sám jeho předkladatel v něm stále nemá jasno. Neustále mění výklad i podmínky (spropitné, stánky s občerstvením, jídla přes ulici atd.), čímž vytváří mimořádnou právní nejistotu. To vše pouhých 70 dní před účinností tohoto zákona.

Jsme přesvědčeni, že EET nepřinese státnímu rozpočtu nic. Jediný argument, který stál za diskusi, byl argument narovnání podnikatelského prostředí. Z něj se ale dnes stala karikatura. Množstvím výjimek a nerovností před zákonem se podnikatelské prostředí nenarovná, ale ještě víc pokřiví. Dnes navíc hrozí, že tisíce podnikatelů v nejistém prostředí pozastaví živnost, aby se vyhnuli vysokým nákladům a sankcím. Tratit na tom budeme všichni, protože se omezí nabídka drobných služeb a do státního rozpočtu se vybere méně peněz.

Za této situace TOP 09 předkládá návrh zákona, který oddaluje účinnost EET o 2 roky.

Pokládáme to za férové a konstruktivní řešení. Zvítězí-li v parlamentních volbách síly, které EET prosazují, zákon nabyde účinnosti a bude platit pro všechny stejně. Pokud zvítězíme my, zákon zrušíme a podmínky budou také pro všechny stejné. Ani v jednom případě se nestane, že represivní nástroj na někoho uvalen bude a na někoho ne.

Česká republika se nesmí stát vývojovou laboratoří nepřipraveného systému a čeští podnikatelé si nezaslouží být pokusnými králíky tohoto experimentu. Pevně věříme, že náš návrh Poslanecká sněmovna na své nejbližší schůzi přijme. Obracíme se na obě vládní demokratické strany – ČSSD a KDU - ČSL, aby zvážily míru své odpovědnosti, která je stejná jako v případě hnutí ANO.

Důvodů, proč nezavádět EET je mnoho. Podívejte se do našeho argumentáře, kde se dozvíte víc. Pokud si také myslíte, že plánované zavedení elektronické evidence tržeb výrazně ztíží život podnikatelům, podepište naši petici proti EET.

Novela zákona:

  • Ruší se neodůvodněné zařazení tržeb z jednotlivých služeb do skupin, které podle zákona o evidenci tržeb dočasně nejsou evidovanými tržbami.
  • Navrhuje se odložit účinnost zákona o evidenci tržeb na 1. 1. 2019, kdy by se měl spustit plošně pro všechny tržby a bez výjimek.

Miroslav Kalousek a Martin Plíšek

Praha 22. září 2016

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miroslav Kalousek, Martin Plíšek
Témata:
Daňový systém

Podepište petici TOP 09 proti EET. Nechceme další bič na podnikatele. Zapojit se můžete ZDE.

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme