TOP 09 schválila další kandidáty do Senátu, kandidovat bude primátor Mostu nebo bývalý radní České televize

26. 5. 2022

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty do Senátu pro letošní podzimní volby. TOP 09 bude nominovat v obvodu č. 58 Brno – město hlavního architekta města Brna Michala Sedláčka, v obvodu č. 28 Mělník bývalého člena Rady České televize Zdeňka Šarapatku a v obvodu č. 4 Most primátora Mostu Jana Paparegu. Výkonný výbor také schválil podporu pro kandidáty koalice SPOLU, kteří budou představeni v průběhu června.

„Na dnešním jednání výkonného výboru jsme schválili další kandidáty do horní komory Parlamentu České republiky. Mezi našimi kandidáty jsou úspěšní komunální politici, senátoři, ale také lidé, kteří se zasazovali o svobodné fungování veřejnoprávních médií a úspěšní odborníci ve svých oborech. Senát není o kvantitě, ale o kvalitě, proto představujeme kvalitní kandidáty, kteří budou v Senátu prosazovat hodnoty svobody, demokracie a chránit Ústavu České republiky,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Výkonný výbor již dříve schválil, že kandidovat za TOP 09 bude v obvodu č. 22 – Praha 10, Dubeč, Štěrboholy kardiochirurg a emeritní přednosta Kardiocentra IKEM Jan Pirk, v obvodu č. 37 – Jičín senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin, v obvodu č. 25 – Praha 6 první místopředseda Senátu Jiří Růžička, v obvodu č. 7 – Plzeň-město starosta Přeštic Karel Naxera, v obvodu č. 37 – Ústí nad Labem ředitel gymnázia Alfréd Dytrt a v obvodu č. 13 – Tábor ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

„Senát je institucí, která bývá někdy označována za zbytečnou, většinou to však říkají ti, kterým překáží a komplikuje jejich snahy o ohýbání ústavy nebo posouvání mantinelů právního státu. Za těch necelých šest let, které jsem v Senátu zažil si vybavím nespočet momentů, kdy to byl právě Senát, který zachraňoval tvář České republiky v zahraničí a napravoval pošramocenou reputaci u našich zahraničních partnerů. Nyní se konečně sice nemusíme stydět za naši vládu, ale ta předchozí napáchala tolik škod, že jejich napravování bude trvat ještě velmi dlouho. Jsem rád, že na tom může nyní Senát s vládou spolupracovat. Je před námi spousta práce,“ říká 1. místopředseda TOP 09 a senátor Tomáš Czernin, který mandát obhajuje v okrsku číslo 37 v Jičíně.

Miroslav Hlaváč, zástupce tiskového mluvčího TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme