TOP 09 opět žádá o předřazení novely zpřísňující tresty za týrání zvířat

12. 2. 2019

Již loni v červnu předložila TOP 09 novelu trestního zákona, která výrazně zpřísňuje tresty za týrání zvířat. Od té doby proběhly tři pokusy o pevné zařazení tohoto bodu na program jednání sněmovny. Ani v jednom případě vládní koalice tento návrh nepodpořila. Dnes bude první místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Markéta Pekarová Adamová opět navrhovat zařazení projednání této novely na probíhající schůzi.

Vzhledem k tomu, že si pan premiér Babiš minulý týden všiml, že je třeba řešit týrání zvířat a že je Česká republika tzv. množírnou Evropy, věřím, že tentokrát budou poslanci hnutí ANO hlasovat pro zařazení našeho návrhu novely trestního zákona na pořad této schůze. A věřím, že se k nim přidají i další poslanci z vládní koalice a přestanou projednání novely blokovat. Vyzýváme poslance, aby o ochraně zvířat jen nemluvili do médií, ale pro řešení problému skutečně něco udělali,” řekla Markéta Pekarová Adamová.

 

Odměny ve finanční správě

Finanční správa i jí nadřízené ministerstvo financí dlouhé měsíce popíraly, že by úředníci byli motivováni odměnami za neuznání daňových odpočtů na výzkum a vývoj. Podle expertů na daňové právo je vyplácení odměn na základě doměrků v rozporu s pravidlem správného výběru daní a zároveň i se zákonem.

Paní ministryně Schillerová mnohokrát tuto praxi popřela, dokonce v televizi řekla, že lžu. Nežádám omluvu, žádám nápravu a vyvození odpovědnosti. Daňoví poplatnící mají právo na profesionální a nestrannou správu. Každou takovou doměrku pokládám protiprávní, protože úředník byl logicky podjatý a přesto rozhodoval. To je skandální postup pod politickou záštitou hnutí ANO,” uvedl ke kauze odměn Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Na návrh Miroslava Kalouska bude na jednání rozpočtového výboru 20. února zařazen bod “Informace ministryně financí o rozhodnutích v daňovém řízení, která prováděli pracovníci individuálně podjatí příslibem finanční odměny”.

Rozhodnutí prezidenta Zemana nejmenovat Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory

Univerzita Karlova včera podala k pražskému městskému soudu dvě správní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, a to kvůli jeho rozhodnutí nejmenovat fyzika Ivana Ošťádala a historika umění Jiřího Fajta profesory.

Rozhodnutí prezidenta Zemana nejmenovat profesory je svévolným krokem, který nemá oporu v zákoně o vysokých školách, výrazně zasahuje do akademických svobod, a navíc nerespektuje ústavní opatření. Je tedy logické a chvályhodné, že se Univerzita Karlova obrátila na nezávislý soud a podala opakovaně žaloby, kterými se domáhá nápravy. Zákony musí platit pro každého stejně a na jejich znevažování nemá právo ani prezident republiky. Kdo jiný, než nejvyšší představitel této země by měl její zákony ctít,” komentoval podání žalob Jiří Růžička, první místopředseda Senátu.

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová, Jiří Růžička
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme