TOP 09 nominovala osobnosti do Senátu

2. 2. 2012

Výkonný výbor TOP 09 dnes potvrdil kandidáty do Senátu pro podzimní volby v osmi obvodech. Šest osobností nominuje TOP 09 a dvě senátní křesla budou znovu obhajovat současné senátorky za Hnutí Starostové a nezávislí.

Kandidátkami, které se zároveň pokusí svůj mandát obhájit, jsou senátorky Jana Juřenčáková na Zlínsku (obvod č.80) za hnutí STAN a Soňa Paukrtová v Jablonci nad Nisou (obvod č.35),která je společným kandidátem TOP 09 a STAN.

Dvojici žen doplní šest mužů. Osobností TOP 09 na Chomutovsku (obvod č. 5) bude v podzimních volbách lékař a nyní ředitel nemocnice v Kadani devětapadesátiletý nestraník Josef Mašek. V obvodu Sokolov je kandidátem novinář a vydavatel Petr Zahradníček (obvod č. 2).  Sedmačtyřicetiletý vystudovaný pedagog je místopředsedou krajského výboru TOP 09.

Na Mladoboleslavsku se rozhodl vstoupit do horní komory fotbalový trenér Karel Stanner (obvod č.38). Dvaašedesátiletý nestraník je známá osobnost z Turnova, která se věnuje přes dvacet let práci s mladými sportovci. Kandidátem za Opavsko se stal primář opavské nemocnice Tomáš Papuga. Pětačtyřicetiletý lékař – chirurg je předsedou regionální organizace TOP 09.

TOP 09 nominovala pro souboj o senát také dvě osobnosti, které veřejnost zná z vysoké politiky. V obvodu Domažlice bude kandidovat poslanec a známý oční lékař Michal Janek (obvod č. 11), zároveň v sousedním obvodu Rokycany strana postaví poslance a podnikatele Jaroslava Lobkowicze (obvod č. 8).

Alžběta Plívová
tisková mluvčí TOP 09

V Praze 2. 2. 2012

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme