TOP 09: Chceme vyšší kvalitu škol už v příštím školním roce

28. 6. 2018

Různorodost škol, důraz na jazykovou gramotnost, schopnost studentů komunikovat a učit se, ale také dostatek škol a klasických i alternativních školek v místě, kde děti a žáci bydlí. To jsou priority, které dnes u příležitosti konce školního roku představili experti TOP 09. K realizaci všech těchto priorit je potřebné zajistit odpovídající financování školství, proto TOP 09 vyzývá vládu, aby vzdělání vnímala jako naprostou prioritu, a to i ve svých rozpočtových plánech.

„Pětka na konci školního roku nemusí ve školství nutně znamenat jen špatnou známku. Pro nás je to symbolicky počet priorit pro následující školní rok a pro kvalitnější české školství. Chtěli bychom podpořit výjezdy žáků a studentů do zahraničí, které jim pomohou naučit se cizí jazyky. Důležité jsou také výměnné pobyty žáků a pedagogů v rámci evropských projektů, protože znalost cizích jazyků je pro nás součást evropanství,“ uvedl senátor a předseda expertní skupiny TOP 09 pro školství Jiří Růžička. 

Konkrétní opatření pomáhající zkvalitnit výuku na druhém stupni základních škol a na středních školách, což vyžadují studenti i rodiče, by měla vést k tomu, že mladí absolventi budou schopni se orientovat a flexibilně přizpůsobovat rychle se měnícím požadavkům trhu práce.

„Znamená to například důraz na všeobecné vzdělání, dobrou znalost matematiky a jazyků, informační gramotnost a schopnost umět se přizpůsobit změnám. Nechceme, aby naše školy vychovávaly absolventy podle krátkodobých požadavků průmyslu nebo trhu práce,“ řekl senátor Jiří Růžička.

Ke kvalitě školství pomůže také různorodost všech typů škol a možnost výběru pro rodiče i děti. „Klíč je v pestrosti zřizovatelů škol, školních vzdělávacích programů, metod vzdělávání, ale i ve vlastní volbě žáků. Nabídka vzdělávání u soukromých nebo církevních škol a jejich pokrokové učební programy podpoří kvalitu škol veřejných,“ uvedl poslanec a děkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity František Vácha. 

Pritority TOP 09 pro kvalitnější školství naleznete v příloze.

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09

Praha 28. června 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová, Jiří Růžička, František Vácha
Témata:
Vzdělání, věda, výzkum
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme