Tisková zpráva TOP 09 k preferencím CVVM za červen 2009

25. 6. 2009

Agentura CVVM dnes vydala stranické preference a volební model za červen 2009.

V tomto modelu je již zahrnuta strana TOP 09 s preferencemi 2 % hlasů.

Věříme, že se nejedná o úmysl, přesto protestujeme proti této interpretaci, neboť je z věcného hlediska pouze účelovou manipulací.

Jak CVVM samo uvádí, probíhalo terénní šetření ve dnech 8. 6. až 15. 6. 2009. Přípravný výbor TOP 09 zveřejnil úmysl založit politickou stranu 11. 6. 2009 v odpoledních hodinách. Teprve po tomto termínu byla veřejnost seznámena s úmyslem založit politickou stranu, s osobnostmi, které tvoří přípravný výbor a zejména s programovými principy a východisky. Teprve po této tiskové konferenci byly spuštěny naše webové stránky se základními informacemi.

Žádost o registraci na Ministerstvo vnitra byla podána 15. 6. a do dnešního dne nebyla TOP 09 zaregistrována.

Přes tyto okolnosti zveřejňuje CVVM údaje o TOP 09 srovnatelně s ostatními stranami bez ohledu na to, že TOP 09 dosud jako právní subjekt neexistuje a že o úmyslu tento subjekt založit byla veřejnost informována až v průběhu průzkumu.

Člověk nemusí být přímo vědec, aby pochopil, že za těchto okolností jsou zveřejněná data zcela nevěrohodná a jejich zveřejnění v této podobě je nekorektní.

Přípravný výbor TOP 09 prosí proto média o korektní interpretaci těchto dat. Prostá interpretace CVVM bez tohoto vysvětlení by totiž TOP 09 výrazně poškodila.

za přípravný výbor TOP 09
Miroslav Kalousek
V Praze dne 25. 6. 2009
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme