Startujeme kampaň: Senátu osobnosti, obcím moderní přístup

9. 9. 2014

TOP 09 oficiálně zahájila kampaň pro letošní podzimní senátní a komunální volby. Do senátní kampaně strana centrálně vloží 6,7 milionu korun, pro komunální kampaň vyčlenila 5,4 milionu. Další peníze investují sami kandidáti a místní organizace.

V kampani budou kandidáti TOP 09 sázet především na přímý kontakt s voliči. Minimum billboardů a co nejvíce přímých diskusí se straně osvědčilo i při poslední velmi úspěšné kampani k volbám do Evropského parlamentu letos v květnu. Kontaktní kampaň zkombinuje s velmi efektivní kampaní na sociálních sítích, kterou TOP 09 využívá tradičně a je v ní lídrem mezi parlamentními stranami.

Jeden moudrý muž pravil, že všechny volby jsou lokální. Je to do valné míry pravda, neboť voliči se rozhodují podle svých každodenních zkušeností a ty jsou největší právě s místní samosprávou,“ říká k letošním volbám předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Do komunálních voleb kandiduje TOP 09 ve více než 520 městech a obcích, kde většinou postavila vlastní kandidátky. Největší počet kandidátek nabídne voličům ve Středočeském (přes 90) a v Jihomoravském kraji (73). Lídrem na primátora Prahy je nynější hlava města Tomáš Hudeček, v Brně TOP 09 nabídne předsedu organizace manažera Jaroslava Kacera, ostravskou kandidátku strany vede lékař Martin Piperek a o post plzeňského primátora se uchází Ondřej Ženíšek.

TOP 09 společně s hnutím Starostové a nezávislí nabídne voličům 22 kandidátů do Senátu, jejichž průměrný věk je 51 let. V dalších pěti obvodech strany podpoří kandidáty ODS. Sází především na osobnosti, nabídne veřejnosti i známé tváře - například písničkáře Ivo Jahelku, politologa Ladislava Cabadu nebo šéfa krkonošské horské služby Adolfa Klepše.

Volby do Senátu odstartují už 19. a 20. září v Praze 10, kde v doplňovacích volbách kandiduje na místo nového europoslance za TOP 09 a Starostové Jaromíra Štětiny bývalá dramaturgyně baletu Národního divadla a propagátorka cvičení Pilates Renata Sabongui. „Hodnotami pohybu jsou koordinace, síla, rovnováha a flexibilita. Tyto vlastnosti by měl mít také Senát. Proto je tak důležité, aby lidé dobře vybrali politiky, kteří z něj udělají právě takovou hodnotnou rovnovážnou sílu,“ míní Renata Sabongui.

V souvislosti s komunálními volbami spustila TOP 09 také zcela nový web. Stránky www.za4roky.cz mají pomoci propojit úroveň celostátní politiky s politikou komunální. Právě na místní úrovni lidé umí nejlépe pojmenovat problémy, které je trápí a také se zajímají o jejich řešení. „Pro nás je důležité o konkrétních problémech mluvit, ale také nabízet řešení. Nejen krátkodobé recepty před volbami, ale také střednědobá řešení. Aby si lidé uvědomili, co mohou i oni sami pomoci změnit za čtyři roky,“ říká Tomáš Hudeček, který kandiduje na primátora hlavního města.

S tím, že má TOP 09 nápady i řešení souvisí také snaha zapojit všechny kandidáty na primátora do „projektu“ Smart Cities, což je koncept pro efektivnější spravování měst a zlepšení kvality života. „Jsme připraveni vzájemně na projektu spolupracovat na jednotlivých radnicích. Výměna zkušeností mezi námi a městy v zahraničí nám pomůže realizovat inovativní postupy a využít moderní technologie,“ říká Jaroslav Kacer, předseda brněnské TOP 09 a kandidát na primátora. V den zahájení kampaně se na téma Smart Cities uskutečnila mezinárodní konference, na které vznikla společná deklarace na toto téma.

Přehled a kontakty na lídry krajských měst za TOP 09

 • Praha – RNDr. Tomáš Hudeček Ph.D. (35), primátor Prahy, tomas.hudecek@praha.eu
 • Brno – Ing. Jaroslav Kacer (37), manažer, jaroslav.kacer@top09.cz
 • Ostrava – MUDr. Mgr. Martin Piperek (42), lékař, martinpiperek@centrum.cz
 • Plzeň – Mgr. Ondřej Ženíšek (37), zastupitel města a prezident plzeňské Francouzské aliance, ondrej.zenisek@plz.top09.cz
 • Hradec Králové – PaedDr. Jindřich Vedlich Ph.D., (48), náměstek primátora Hradec Králové, jindrich.vedlich@hkr.top09.cz
 • Olomouc – RNDr. Aleš Jakubec Ph.D. (38), radní a VŠ pedagog, ales.jakubec@upol.cz
 • Jihlava – Věra Podhorská (62), jednatelka Domu kultury, podhorska@dko.cz
 • Pardubice – Jan Němec (42), podnikatel, radní a zastupitel, jan.nemec@top09.cz
 • Zlín – Robert Hamrla (37), podnikatel, robert.hamrla@zln.top09.cz
 • Karlovy Vary – Roman Maleček (48), jednatel společnosti KV Aréna s.r.o., Malecek@kastos.cz
 • Liberec – Mgr. Zora Machartová (32), ředitelka chráněné dílny Tulipan, zora.a.mach@seznam.cz
 • České Budějovice - Ing. Slavoj Dolejš (37), místopředseda představenstva Dopravního podniku, top09.cb@gmail.com
 • Ústí nad Labem – Ing. Radim Bzura (39), manažer IT, radim.bzura@email.cz

Více informací a přehled všech kandidátek najdete na webu top09.cz: http://www.top09.cz/volby/2014-zastupitelstva-obci/
Životopisy a přehled senátních kandidátů najdete ZDE: http://www.top09.cz/volby/2014-senat/

Martina Týblová, tisková mluvčí TOP 09

9. 9. 2014

ŠTÍTKY

Volby:
2014 zastupitelstva obcí - Praha - 1. Tomáš Hudeček
2014 senát
2014 senát - 22 - Praha 10: Renata Sabongui
Osobnosti:
Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme