SPOLU: V dubnu spustíme kampaň „Dáme Česko dohromady“. Koaliční smlouvu podepíší předsedové 11. dubna

Koalice SPOLU startuje v dubnu kampaň „Dáme Česko dohromady“. 11. dubna předsedové ODS, KDU-ČSL a předsedkyně TOP 09 podepíší koaliční smlouvu. Na začátku jara pak koalice zveřejní svůj program a představí všechny kandidáty.

31. 3. 2021

Kampaň „Dáme Česko dohromady” poukazuje na neutěšený stav země způsobený vládou Andreje Babiše a koronavirovou pandemií. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 SPOLU v kampani poukazují na prokazatelnou kompetenci středopravicové koalice dát věci do pořádku. Kampaň se objeví na vizuálech na bigboardech i v online prostoru.

Dubnový začátek kampaně je předzvěstí dalších aktivit, které na jaře koalice SPOLU chystá. Už 11. dubna podepíší předsedové Petr Fiala, Marian Jurečka a předsedkyně Markéta Pekarová Adamová koaliční smlouvu. Ještě v průběhu jara pak koalice SPOLU zveřejní program, který dá Česko dohromady, a také všechny kandidáty.

„Koaliční smlouvu jsme chtěli podepsat už v březnu, s ohledem na pandemickou situaci jsme to odložili. Lepšící se situace nám už teď umožní smlouvu oficiálně podepsat. V dalších týdnech představíme program a také naše kandidáty,“ říká kandidát koalice SPOLU na premiéra Petr Fiala.

„Jsme v situaci, kdy potřebujeme jasný plán a srozumitelnou vizi do budoucna. Kam bude směřovat Česká republika a jak se nám všem bude dařit? Jednoznačně nechceme, aby se otáčela špatným směrem. Naším cílem je vybudovat sebevědomou zemi, která se umí postarat o své občany. K tomu potřebujeme schopné vedení, jasný cíl a smysluplný program, který vám už brzy rádi představíme. Krize ukázala, že náš národ si umí poradit, pojďme mu dát SPOLU ten správný směr,“ konstatuje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Kvalitní program ale k úspěchu nestačí. Je naprosto zásadní, aby ho reprezentovaly důvěryhodné osobnosti, zkušení politici, ale i zástupci mladé generace, kteří dodají jednotlivým kandidátkám potřebnou jiskru. Právě takové kandidáty veřejnosti do konce dubna představíme,“ uzavírá předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Spolu dáme Česko dohromady

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme