SPOLU dáme Česko dohromady. Lídři koalice SPOLU podepsali koaliční smlouvu

11. 4. 2021

Předseda ODS Petr Fiala s předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou podepsali koaliční smlouvu koalice SPOLU, která bude kandidovat v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Do první fáze kampaně jdou s heslem „SPOLU dáme Česko dohromady“.

Strany kandidují společně, protože současná politická a společenská situace vyžaduje více než kdykoliv předtím mimořádnou spolupráci demokratických stran. Koalice klade důraz na prozápadní směřování České republiky, nebo ochranu demokratického ústavního systému.

„Naše republika stojí na rozcestí a koalice SPOLU je tady pro všechny, kteří si přejí, aby se vydala směrem ke vzdělané a ve 21. století konkurenceschopné společnosti, která bude žít v ekonomicky silné zemi s nízkými a jednoduchými daněmi a vyrovnanými rozpočty, v zemi s nezpochybnitelnou prozápadní orientací. Neslibujeme zázraky do druhého dne a víme, že nás čeká spousta práce, jsem ale přesvědčen, že tým koalice SPOLU má dostatek rozumu a zkušeností, aby tuto práci zvládl. A dnešní podpis smlouvy je k tomu dalším důležitým krokem,“ říká předseda ODS a kandidát koalice SPOLU na premiéra Petr Fiala.

„SPOLU nabízíme pozitivní vizi pro společnost. Základním motivem naši spolupráce je, že máme na víc. Ve společnosti začíná převládat pesimismus, rezignace a zatrpklost. To musíme změnit, nabízíme energii, profesionalitu a empatii. Máme zkušenosti a lidi, kteří se nebudou muset učit pracovat ve vládě metodou pokus omyl. Jsme koalicí, která je zde pro pomoc pracujícím rodičům, nenechá na holičkách samoživitelky, seniory, a ty kteří si sami pomoci nemohou. Spolu chceme zdravé životní prostředí. Ochrana vody a půdy, či čistého ovzduší je pro nás důležitá v krajině i v průmyslu, i při rozvoji venkova a měst,“ nastínil další směřování koalice předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

 „Podpisem koaliční smlouvy jsem potvrdila vůli členské základny TOP 09 vstoupit do předvolební koalice. Cítím opravdu velkou podporu ze strany členů k tomuto kroku a jsem přesvědčena, že společnými silami se nám podaří změnit vládu a postavit naši společnost i ekonomiku znovu na nohy. Jdeme do voleb s cílem vyhrát a složit vládu demokratických stran. Takovou vládu, která bude mít důvěru vlastních občanů, zaměří se na řešení problémů země a která dokáže obnovit dobrou reputaci Česka i v zahraničí,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Celá koaliční smlouva a vizuály první fáze kampaně jsou přílohou této tiskové zprávy.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

Přílohy
PDF Celé znění koaliční smlouvy SPOLU.pdf (1.1 MB) JPG Vizuál první fáze kampaně .jpg (2.7 MB) JPG Vizuál první fáze kampaně 2.jpg (290.3 kB) JPG Vizuál první fáze kampaně 3.jpg (47.3 kB)
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme