Pospíšil: Oběti dopravních nehod se dočkají odškodnění i v případě úpadku pojišťovny, u které měl viník nehody povinné ručení

13. 2. 2019

 „Jednou z novinek je to, že oběť dopravní nehody bude mít nárok na odškodnění i v případě úpadku pojišťovny, u které měl viník nehody povinné ručení. K výplatě odškodnění bude příslušný garanční fond státu, v němž má oběť nehody trvalé bydliště,“ komentuje dnešní hlasování Jiří Pospíšil (TOP 09), člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, který se na přípravě hlasování podílel jako stínový zpravodaj své frakce Evropské lidové strany.

„Další novinkou je zákaz diskriminace motoristů, kteří se přestěhují z jednoho členského státu do jiného a v této souvislosti změní svou pojišťovnu. Nová pojišťovna jim bude muset nabídnout stejné podmínky, jako nabízí svým domácím zákazníkům, včetně případného zohlednění řidičské historie z jiných členských států,“ pokračuje europoslanec Pospíšil.

„Mohu také ujistit, že povinné ručení se nebude vztahovat na malá elektrická vozidla, jako jsou elektrokola, elektrokoloběžky a segwaye, ani na motorová vozidla účastnící se motoristických závodů. Nebude tedy bráněno rozvoji stále oblíbenějších alternativních způsobů dopravy v centrech měst, ani nebude ohroženo pořádání nejrůznějších motoristických soutěží,“ uzavírá Pospíšil.

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09

Štítky
Osobnosti: Jiří Pospíšil
Témata: EU
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme