Ministerstvo financí si došláplo na kasina

9. 8. 2011

Ministerstvo financí ve spolupráci s daňovou správou provedlo kontrolní akci v kasinech po celém území České republiky.

Kontroly se zaměřily na dodržování podmínek vyplývajících z herního zákona, především na jmenné evidence návštěvníků a pořizování záznamů při hře. Celostátní akce probíhala v průběhu června.

Výsledky kontroly, které jsou v těchto dnech k dispozici, vypovídají o celé řadě nedostatků, které byly při kontrolách shledány. Z celkového počtu 265 kasin na území ČR se bez nálezu obešlo 167 kasin. Se zbylými 98 kasiny zahájil nebo zahájí státní dozor správní řízení pro porušení ustanovení loterního zákona, prováděcí vyhlášky nebo ustanovení uvedených v povolení k provozování kasina.

„Výsledky těchto plošných kontrol potvrzují, že vůči porušování herního zákona vystupujeme velmi ostře. Je to jasný signál provozovatelům, že musí počítat s přísným státním dozorem a nulovou tolerancí,“ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.

Mezi nejčetnější přestupky patřila neúplná denní evidence návštěvníků, chybějící či nekvalitní záznamy z kamer a chybná evidence žetonů. Konkrétní statistiky z proběhlé kontrolní akce naleznete na webu Ministerstva financí.

Jakub Haas
zástupce tiskového mluvčího MF

V Praze 9. 8. 2011

Štítky
Osobnosti: Miroslav Kalousek