Husák: Ceny za telekomunikační služby by mohly klesnout až o 50%

28. 8. 2012

Ministr Kuba navrhuje jmenovat do Rady ČTÚ experta na soutěžní právo Roberta Pelikána. TOP 09 podporuje jeho nominaci. Podle Jana Husáka je Pelikán nadějí, že ČTÚ již nebude chránit operátory, ale bude tvrdě prosazovat ochranu českých spotřebitelů.

„Díky jmenování Pelikána v Radě ČTÚ očekávám větší tlak na zlepšení konkurence na zatuchlém telekomunikačním rybníku, která pomůže snížit ceny za telekomunikační služby pro koncové zákazníky,“ říká poslanec Jan Husák (TOP 09), předseda sněmovního Podvýboru pro elektronické komunikace a ICT průmysl. Podle něj je nominace Pelikána cesta správným směrem. „Očekávám, že ČTÚ po splnění všech právních požadavků konečně nařídí stávajícím operátorům pustit do svých sítí konkurenční firmy – plnohodnotné virtuální operátory, kteří dokážou ceny srazit -– očekávám snížení cen až o 50%“, dodal Husák.

Kromě virtuálních operátorů je také důležité, aby byla Radou ČTÚ řádně provedena aukce na kmitočty po analogovém televizním vysílání. Tyto kmitočty mají sloužit pro vysokorychlostní mobilní internet 4. generace (4G). „Některé podmínky aukce navržené ČTÚ mnohdy odporují vlastním cílům aukce nebo dokonce „nahrávají“ do karet stávajícím mobilním operátorům. Pan Pelikán bohužel tyto podmínky už neovlivní, ale může spolu s radními Ondřejem Malým a Janou Fürstovou dohlédnout, zda ČTÚ bude podmínky řádně prosazovat – to by mohlo pomoci ke vstupu nového operátora,“ doplnil Husák.

Jan Husák
poslanec, předseda Podvýboru pro elektronické komunikace a ICT průmysl

V Praze 28. 8. 2012

Štítky
Osobnosti: Jan Husák
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme