Evropská platforma se rozrůstá, zástupci debatovali o evropském rozpočtu

6. 12. 2018

V prosinci sněmovna projednává státní rozpočet. Zástupci Evropské platformy se proto dnes sešli, aby s odborníky diskutovali i rozpočet Evropské unie, jeho priority a také dopady, které bude mít na Česko. 

„Evropskou platformu jsme založili proto, abychom veřejnost objektivně informovali o evropské politice. Přišlo nám proto správné probíhající debatu o českém rozpočtu rozšířit také o rozměr rozpočtu evropského,“ říká místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která vznik platformy iniciovala. 

Na kulatém stolu vystoupil europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer nebo Petr Mooz, vedoucí odboru Informací a komunikace na Generálním ředitelství EK pro rozpočet. 

Evropská platforma vznikla počátkem letošního roku v Poslanecké sněmovně. Jejími členy jsou zástupci demokratických stran, kteří sice zastupují různé názorové proudy, ale jednoznačně se shodují v zájmu objektivně informovat českou veřejnost o evropské politice a fungování EU, kterou vnímají jako záruku stability, míru a bezpečí kontinentu a silného politického hráče. 

Evropská platforma má v tuto chvíli 26 členů z řad poslanců a přidávat se začali i senátoři, kteří sami projevili zájem rozšířit řady Evropské platformy. Zástupci Evropské platformy proto vyzývají další kolegy z horní komory Parlamentu, aby se k iniciativě připojili.

„Potvrzuje se, že mnoho kolegů vnímá jak význam Evropské unie pro Česko, tak určitý nedostatek ve způsobu, kterým se o Evropě bavíme. Věřím, že společně se nám podaří do této debaty přinést více fakt a méně emocí, i proto pořádáme jednání jako bylo to dnešní,“ říká Markéta Pekarová Adamová. 

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová
Témata:
EU
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme