Czernin: Vláda absolutně selhala, ale teď je hlavní situaci zvládnout

18. 3. 2020

Senát na dnešní schůzi projednal aktuální situaci v České republice v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a přijal usnesení, ve kterém konstatuje, že premiér nepostupoval v souladu s právním řádem, když oddaloval svolání Ústředního krizového štábu. Dále Senát vyzval vládu, aby postupovala v souladu se zákonem o krizovém řízení a bez prodlení poskytovala občanům úplné a pravdivé informace.

„Občané budou dodržovat vládní opatření, pokud budou mít alespoň základní důvěru v to, že jim vláda říká pravdu a kroky vlády jsou ve prospěch nás všech. Proto jsme vyzvali vládu, aby občanům poskytovala neprodleně pravdivé a úplné informace. Nesmí se stávat, že informace, která jeden den zazní na tiskové konferenci vlády, se za pár dní ukáže jako nepravdivá. V komunikaci vláda dnes selhává a selhává i premiér v krizovém řízení. Dnes musíme jednat okamžitě. Za chybný krok považuji především pozdní svolání Ústředního krizového štábu. Takto důležitý krok se zřejmě odkládal jen kvůli tomu, aby v očích veřejnosti nehrál premiér Babiš druhé housle,“ říká senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin

„Na hledání viníka nedostatku roušek i chybných kroků v krizovém managementu bude ještě času dost. Teď je nejdůležitější soustředit se na to, abychom krizi zvládli. A já věřím, že to společně dokážeme,“ dodává Czernin.

Senát zároveň oceňuje obětavou práci zdravotníků a všech pracovníků, kteří jsou v první linii boje s pandemií koronaviru.

„Chtěl bych velice poděkovat. Všichni zdravotníci mají mou hlubokou úctu a obdiv. Ten si ovšem zaslouží také všichni policisté, hasiči, úředníci, pošťáci, prodavači a prodavačky i ostatní lidé, kteří se zkrátka starají o to, abychom si všichni mohli zajistit základní životní potřeby,“ dodává 1. místopředseda TOP 09.

„V neposlední řadě děkuji také všem, kteří se chovají zodpovědně a dodržují opatření vlády.

Jestli pandemie přinesla něco pozitivního, pak je to jasná ukázka toho, že se k sobě stále dokážeme chovat hezky, pomáhat si a táhnout za jeden provaz,“ uzavírá senátor Czernin.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Czernin
Témata:
Zdravotnictví
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme