× Pojďte do toho s námi.

AntiCovid tým: Ministerstvo nesmí mlžit. Chceme znát přesná čísla očkovaných v Česku i dostupnou vakcínu pro pedagogy

6. 1. 2021

Velmi oceňujeme, že Ministerstvo zdravotnictví konečně zavedlo očkovací plán, po jehož zavedení AntiCovid tým volal už od listopadu. Jedině ucelená strategie umožní návrat společnosti do ekonomického a sociálního normálu. Přesto se členové AntiCovid týmu domnívají, že pro jeho realizaci i včasný návrat k normálu je zapotřebí zohlednit několik doporučení. Jaká jsou doporučení AntiCovid týmu?

• Současný plán očkování nesmí nijak ochromit běžné fungování zdravotnického systému, dopředu naplánované zákroky, elektivní péči i kapacitu zdravotnických zařízení. Očkování je prioritou, nesmí však za žádnou cenu vést k paralýze celého systému.

• V očkovacím plánu musí být zahrnuto i to, jakým způsobem se k aplikaci vakcíny dostanou ohrožené skupiny obyvatel, zejména lidé v pokročilém důchodovém věku žijící v menších městech s menší dostupností dopravy do fakultních nemocnic.

• Také učitelé musí být v očkovacím plánu zahrnuti už v průběhu února, jelikož právě díky vakcinaci se mohou vrátit děti do škol. Vakcinace pedagogů je absolutní prioritou a musí následovat okamžitě po proočkování nejrizikovějších skupin lidí (zdravotníci, ošetřovatelé v domovech s pečovatelskou službou, věkem ohrožené skupiny obyvatel). Považujeme tento postup za nezbytnou prevenci, aby při třetí vlně nemusela být omezena výuka tak drastickým způsobem jako nyní.

• Stejně tak je nutností, aby středně velké a všechny větší firmy pravidelně testovaly své zaměstnance. Právě pracoviště a školy patří k rizikovým místům, kde se šíří nákaza. Jedině pravidelné testování tomu může zamezit.

• Je zapotřebí připravit očkovací centra, tedy místa, která po německém vzoru (a vzoru Jihočeského kraje) budou odbavovat očkování.

• Trváme také na tom, aby Ministerstvo zdravotnictví (respektive ÚZIS) zveřejňovalo na denní bázi počet očkovaných osob v Česku. Jedině tak docílíme toho, že budeme schopni posoudit, na kolik zvládá vláda občany očkovat a na kolik se blížíme izraelské cestě (kde byli schopni naočkovat milion lidí za dva týdny).

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Témata:
Covid-19
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme