Štětina: Zničením Islámského státu zabráníme uprchlictví

27. 10. 2015

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP09/STAN) navštívil v minulých dnech válkou zničené syrské Kobani. Na pozvání z vedení syrských kurdských ozbrojených sil YPG a YPJ projel 800 kilometrů napříč Rojavou (syrským Kurdistánem). O své cestě informoval své kolegy v Evropském parlamentu. Základní poznatek je, že syrské ozbrojené síly jsou jediná ozbrojená síla v oblasti, která je schopna a ochotna zničit či podstatně oslabit ISIS, řekl na plénu Evropského parlamentu Jaromír Štětina, který je místopředsedou parlamentního podvýboru pro obranu a bezpečnost.

Jaromír Štětina byl vůbec prvním europoslancem, který navštívil syrské území v držení kurdských jednotek. Na místě čerpal poznatky o situaci v zemi. Pro Štětinu je zásadní, aby byl ISIS definitivně zničen a vykořeněn. Jedině tak lze zabránit novým uprchlickým vlnám ze Sýrie. Syrští Kurdové volají o pomoc. Jsou přímo ohroženi ve své existenci a jejich vybíjení má genocidní charakter. O tom jsem se přesvědčil v Kobani, ve městě, které ISIS zničil do posledního domu. Příliš mnoho řečníme dámy a pánové a málo jednáme. Kurdové potřebují zbraně a munici, specialisty na odminování, lepší koordinaci s mezinárodní koalicí při bombardování pozic Islámského státu. Příliš řečníme a lidi umírají,“ řekl Jaromír Štětina ve svém proslovu k europoslancům.

Návštěva v Sýrii bude mít i svůj politický důsledek v Evropském parlamentu. Jako místopředseda parlamentního podvýboru jsem pozval zástupce syrských Kurdů YPG a YPJ, aby přijeli do Evropského parlamentu na zasedání výboru informovat o situaci na místě mé kolegy. Budeme-li mluvit více o příčinách současné uprchlické krize, a nikoliv jen o následcích, pak se nám podaří nejen zachránit životy, ale předejdeme i jejich nedůstojnému trmácení se za životem v bezpečí,“ řekl Jaromír Štětina.

Marek Hannibal

27. října 2015

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jaromír Štětina
Témata:
EU, Zahraničí
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme