Válek: Lockdown nebude, ale opatření přijdou

15. 5. 2022

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek nastínil, jakým způsobem budou nastavena protiepidemická opatření. Nošení roušek se zřejmě vrátí například do hromadné dopravy či do lékařských zařízení. Rizikové skupiny se podle něj budou muset zřejmě znovu přeočkovat.

„Lockdowny určitě ne. Plošná opatření neměla úplně efekt. Smysl mají roušky tam, kde opravdu hrozí riziko – ambulance praktických lékařů, urgentní příjmy, určitě to bude hromadná doprava,“ nastínil Válek, jaká opatření by mohla platit na podzim.

Rizikové skupiny čeká také na podzim další vlna očkování. „Co je jisté, že se riziková populace bude muset přeočkovat. Ne čtvrtou, ale další dávkou. A každý rok to bude pokračovat, dokud covid nezmizí. Je to jako u chřipky. Je to doporučení, ke kterému postupně dospěje celý svět,“ představil své aktuální plány ministr zdravotnictví.

Očkování má předcházet kampaň, která bude lidi motivovat. „Cílem je vysvětlit, že covid není žádná ‚Noční můra z Elm Street‘, ale je to smrtelně nebezpečný virus, který způsobuje i trvalé následky. A to podle dat, která jsou naprosto neprůstřelná,“ doplnil.

Celý rozhovor v Partii Terezie Tománkové si můžete pustit zde.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Partie Terezie Tománkové, 15. 5. 2022

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme