ÚHOS po roce uznal, že MPSV nepochybilo

22. 8. 2013

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže konečně uznal, že ministerstvo práce a sociálních věcí neudělalo chybu, zrušil rozhodnutí o uložené pokutě, proti kterému se MPSV odvolalo a zastavil správní řízení.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tento týden uznal, že MPSV v případě IT služeb souvisejících s výplatou sociálních dávek nepochybilo. Případem se ÚHOS zabýval už podruhé. V prvním kole uložil ministerstvu práce a sociálních věcí za porušení zákona o veřejných zakázkách pokutu, tu ale nyní zrušil.

"Rozhodnutí o zrušení pokuty a ukončení správního řízení vítáme. Úřad konečně uznal, že ministerstvo práce a sociálních věcí nepochybilo," okomentoval nejnovější vývoj bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. ÚHOS má navíc k dispozici několik znaleckých posudků, které posuzují, zda prováděcí smlouva číslo 85, kterou uzavřelo Ministerstvo vnitra, odpovídá zadání rámcové smlouvy.

„Některé z těchto posudků říkají, že je to v pořádku, další říkají, že nikoli, že prováděcí smlouva překročila rámec rámcové smlouvy,“vysvětlil Drábek. Je pravda, že Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, se přiklonil k tomu, že v pořádku není. Jedná se ovšem o rozhodnutí, které není konečné. I kvůli tomu tak může vzniknout situace, kdy nebude jiná cesta než využít stávající smlouvu s OKsystémem.

„Je velmi pravděpodobné, že IS bude nadále realizovat společnost, která ho bez otevřeného výběrového řízení začala stavět před 20 lety a za tu dobu zinkasovala 4 miliardy korun. Její systém není ani bezchybný (viz únorový výpadek) ani moderní a otevřený (řada specifických komponent, napojení na základní registry není dořešeno) ani nenabízí pokročilé funkce práce s informacemi (pokročilé statistiky, provázání agend),“ upozorňuje bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí Petr Krůček.

Co se nákladů týče, za první tři čtvrtletí loňského roku došlo k reálné úspoře 70 milionů korun. Informace, které se objevily v některých médiích a které hovoří o milionových ztrátách, jsou proto neopodstatněné.

Martina Týblová
tisková mluvčí TOP 09

V Praze 22. 8. 2013

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jaromír Drábek, Petr Krůček
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme