TOP 09 osloví i na Slovácku

30. 6. 2009 | 11:38

Velmi mě zaujal rozhovor s místostarostou Uherského Hradiště Evženem Uhrem. Dlouholetý člen KDU-ČSL se rozhodl ze strany vystoupit a účastnit se projektu TOP 09 Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska. Musím dodat, že se panu Uhrovi vůbec nedivím a na jeho místě bych udělal totéž.

Stačí se podívat, kdo zastupuje lidovou stranu v poslanecké sněmovně za Zlínský kraj, konkrétně za okres Uherské Hradiště. Je to Ludvík Hovorka, jehož názory jsou mnohem blíže sociálním demokratům či komunistům, než zodpovědné křesťanské politice. Byl to právě on, který se ve snaze mediálního zviditelnění stavěl do role rebela a odmítal podporovat koaliční vládu v nutných a nepopulárních reformách. Často hlasoval proti programu vlastní strany. Jeho představa kompromisu znamená, že on nebude muset ustoupit, ale všichni kolem přistoupí na jeho názor. 

Musím říci, že jako dlouholetý volič KDU-ČSL jsem velmi zklamán. A nejen já, ale i má rodina a spousta mých přátel ze Zlínska a Slovácka. Dosud jsme však neměli alternativu. Pokud však nová strana TOP 09, která chce také vycházet z křesťanských tradic, nabídne program v duchu nutné reformy veřejných financí a zastavení nesmyslného zadlužování, bude mít velkou šanci. Rozčarování lidí je totiž veliké.

Mirek Tošil
Slovácký deník, 30. 6. 2009, rubrika: Slovácko - Čtenář - reportér, strana: 05
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme