TOP 09 jede na Blackberry

7. 4. 2011

Nestává se moc často, aby politická strana nechávala nahlédnout do svých vnitřních záležitostí. Tím spíš, pokud se nejedná o povinnost danou zákonem. My vám však nyní přinášíme informace o elektronické komunikaci mezi poslanci TOP 09. Exkluzivně pro PMG-CEE píše Jarolav Poláček, volební manažer strany:

To, že by jedna skupina lidí využívala jedno mobilní řešení, známe spíš z firemního světa než z politiky. Výjimky však potvrzují pravidla a poslanci TOP 09 touto výjimkou jsou – všichni používají technologie Blackberry. Proč se víc než tři desítky parlamentních nováčků rozhodly pro jednotné řešení?

Z pohledu normálního správce firemního řešení byly důvody vlastně standardní. Jednotná správa, úspora na straně správy mobilního řešení (ICT oddělení nemusí studovat více operačních systémů a aplikací, aby dokázalo vyřešit banální problém) a v neposlední řadě vědomí, že i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má také kanadskou krabičku často u ucha. Se svou tradiční vyzváněcí melodií lesních rohů, která se stala hitem volební kampaně v roce 2009, se vlastně zas tolik nezměnilo.

Největší otazníky samozřejmě vzbuzovala zejména otázka spojená s bezpečností celého řešení. A přestože Barrack Obama musel svoje Blackberry odevzdat, obavy z kanadských majitelů patentů u nás nepřevážily výhody spočívající v datové, řekněme méně veřejné, komunikaci a zejména možnosti smazat telefon na dálku při jeho ztrátě. Původní přidanou hodnotou byl „pouze“ Blackberry Messenger, který je nejenom levnějším „kecálkem“ (snížily se náklady na SMS a MMS), a aplikace třetích stran, které umožňují snadný přístup do sociálních sítí. Právě ty TOP 09 jako první politická strana dokázala v předvolební kampani využít a jejich vzdálená obsluha se stala dalším střípkem do skládačky korporátního řešení. Mimochodem i díky stále se rozšiřujícímu pokrytí smartphony se daří topáckému Twitteru, který je pro spojení s mobily trochu pohodlnější než populární facebook. Dnešních více než 1700 followerů je oproti pětistovce následovníků ODS skutečně rozdíl.

Dnes je již spektrum služeb doplněné o automatickou údržbu adresářů z centrálních úložišť, standardem je přístup k mailu, a dokonce i možnost prohlížení síťových disků. To vše je spojeno i s novým telefonem Torch, který se dostal na náš trh a který zvýšil komfort používání mobilních služeb (bohužel však nezvýšil výdrž baterie). Posledním hitem by mělo být zamýšlené propojení telefonů s vyvíjeným informačním systémem v Poslanecké sněmovně, u jehož zrodu stojí právě poslanecký klub TOP 09 a Starostové.

 

Jaroslav Poláček, volební manažer TOP 09

PMG-CEE, 7. 4. 2011, Rubrika: ČR a SK

ŠTÍTKY

Témata:
E-government a IT
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme