Severa: V kraji chceme získat alespoň křeslo

16. 2. 2010

V poslanecké lavici sedí díky tomu, že mu dali hlasy voliči lidovců.

Pardubice Nyní však krajský volební lídr strany TOP 09 Pavel Severa může nepřímo zařídit to, že právě KDU - ČSL zůstane mimo parlament. „Nervozita byla v KDU - ČSL před každými volbami. Letos je však určitě větší. Jde jim přece jen o bytí a nebytí," řekl včera na setkání s novináři politik, který z lidové strany vloni vystoupil.

Sám Severa může být celkem v klidu. TOP 09 má slušné preference a dá se čekat, že v květnu získá v kraji jeden z deseti poslaneckých mandátů. Dost možná tak o úspěch obere právě lidovce. „Já to takto nečtu. Spíše si myslím, že jeden mandát ztratí oproti roku 2006 ODS a místo tak zbude pro obě dvě strany. Navíc si myslím, že nelovíme voliče ve stejných vodách," říká Severa.

Ten vyzve v parlamentních volbách i dlouholetého kolegu z partaje Romana Línka. Náměstek hejtmana totiž v kraji vede lidovce do voleb jako lídr. Podle Severy to však není důvod k nějaké zášti. Prý se s bývalými kolegy normálně dál baví.

Existují však i výjimky. „Tak když potkám šéfa lidovců Cyrila Svobodu, tak se jenom pozdravíme. Nemáme si co říct, ale tak to bylo vlastně vždy. Pravda ale je, že ani s panem Línkem na kafe nechodím," dodal Pavel Severa.

(zln)
Mladá fronta DNES, 16. 2. 2010, Rubrika: Kraj Pardubický, Str. 2
Štítky
Osobnosti: Pavel Severa
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme