Schwarzenberg: Vláda je jako Lada Niva. Vypadá nevábně, ale projede vše

29. 8. 2011

Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg přirovnal v pondělí českou vládu k terénnímu vozu Lada Niva.  Vypadá podle něj nevábně, ale spousta věcí se jí daří. Ministr míní, že kabinet se navenek jeví jako "příšerný". Horší pověst už asi ani nemůže mít, ale přitom pracuje a spousta věcí se mu podařilo, předkládá slibované reformy a vlastně má velmi dobré vysvědčení, což je podle ministra pozoruhodné.

"Já bych přirovnal naší vládu k něčemu, co snad někteří z nás z minulých dob znali. To byl ruský terénní vůz jménem Lada Niva, kterým jsem sám často jezdil. Vypadal hrozně, sedělo se v něm strašně, nicméně jel každou cestou a kam jste chtěl, v horách, přes močály, všude jste s tím dorazil," prohlásil Schwarzenberg před českými velvyslanci, kteří se sjeli do Prahy na poradu.

Vláda je podle něj podobná. "Vypadáme strašně jako v té Nivě. Vydává to podivné zvuky a zvenčí to vypadá, jako bychom se tam jenom prali. Ve skutečnosti je ale velice pracovitá a spousta věcí se podařilo," dodal. Vypovídá o tom i zlepšení ratingu země od Standard & Poor's. "Vláda dělá ty kroky, které slíbila. Že mezitím nebudíme dojem sehraného baletu, je mi jasné," uvedl.

ČTK

iHNED.cz, 29. 8. 2011, Rubrika: Česko

Štítky
Osobnosti: Karel Schwarzenberg
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme