Putnová: Opravdu chtějí všichni čeští politici obyvatelstvo tupé a nevzdělané?

Komentář kandidátky v Jihomoravském kraji Anny Putnové

Poslední dny se rozvinula diskuse o dabování zahraničních filmů. Do stojatých vod české dabingové praxe hodila kámen Česká středoškolská unie.

21. 9. 2013

A byl to pořádný šutr, který rozdělil diváctvo. Konečně se tato problematika stává předmětem veřejné diskuse! Nemohu ale souhlasit s panem Macháčkem z Reflexu, který podezírá politiky, že preferují dabing a chtějí tupé obyvatelstvo. Tedy alespoň ne všichni.

TOP 09 se hlásí jednoznačně k omezení dabingu. Má to ve svém sněmovním programu z roku 2011, ve volebním programu TOP 09 v roce 2013. Opakovaně se k této otázce vracíme, naposledy autorka článku v Lidových novinách v dubnu 2013.

Vysílání vybraných zahraničních filmů v původním znění s titulky může pomoci zlepšit jazykovou znalost a proměňuje přístup k cizím jazykům celkově. Ve Skandinávii to vědí už dávno.

Je dobře, že to řekli právě studenti, o jejich vzdělávání, a potažmo budoucnost, se tu hraje. Čím více lidí se k tomuto požadavku přidá, tím lépe. Pochybné a nepodložené argumenty České televize o nižší míře sledovanosti tím ztrácejí na věrohodnosti.

Anna Putnová
bývalá předsedkyně sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

parlamentnilisty.cz, 21. 9. 2013

Štítky