Parkanová: Hlasy nám dají mladí

27. 7. 2009 | 11:19

Jižní Čechy - Poslankyně Vlasta Parkanová bude v kraji lídrem nové politické strany TOP 09 v letošních říjnových parlamentních volbách. „Každý, kdo přijme takovou nabídku, tak věří v úspěch,“ říká v rozhovoru pro MF DNES Parkanová.

* Je to váš návrat do Jihočeského kraje. Proč jste kandidaturu přijala?

Jižní Čechy mám ráda, prožila jsem zde podstatnou část života. Nejprve v Táboře a pak v nedalekém Sezimově Ústí. V politice nejsem žádný nováček. Po určitou dobu jsem věřila ve změnu v KDU-ČSL, která začala směřovat příliš doleva. Bohužel ta se nedostavila. Nyní je výsledkem našeho vidění politiky nová konzervativní strana TOP 09.

* Věříte, že můžete na jihu Čech uspět?

Může se stát cokoliv. Už jsem v politice otrkaná a otřískaná, byla jsem jihočeskou poslankyní už v lednu 1990 za Občanské fórum. Ale zakazuji si k výsledku voleb přistupovat emočně. Musím to brát jako profesionál, je to jen další úkol, který je potřeba splnit. Akorát jej splnit pod jinou stranou.

* Neodpověděla jste mi, jestli věříte v úspěch...

Dovedete si představit, že by vám nějaký politik řekl, že si nevěří?

* To nepředpokládám...

Tak i já věřím, že uspěji. A i kdybych nevěřila, tak to neřeknu.

* Koho může TOP 09 oslovit? Mohou to být nespokojení lidovečtí voliči?

Předpokládám, že to budou různé skupiny. Samozřejmě to mohou být i nespokojení voliči KDU-ČSL. Podle stovek mailů, které jsem četla a které nám přišly jako reakce na založení strany, mezi nimi budou i mladí lidé.

* Četl jsem ale jednu analýzu, že právě mladí lidé vám mohou u uren chybět...

Také jsem zaznamenala takový názor. Ale právě podle toho, kdo nám píše, že by chtěl vstoupit do strany či nás podpořit, si toto nemyslím. Obrovské množství hlasů chodí od lidí ve věku do 25 let. Věřím proto, že tito lidé nám své hlasy dají.

* Co jsou podle vás priority, které je potřeba v jižních Čechách řešit?

Tak samozřejmě jsou to specifika, jako je Temelín, kůrovec na Šumavě a dálnice D3. Nicméně, nemůžeme ale mluvit jen o regionálních záležitostech, protože tyto volby nejsou jen o regionálních problémech, ty musejí řešit krajská zastupitelstva.

Mladá fronta DNES, 27. 7. 2009, rubrika: Jižní Čechy
Štítky
Osobnosti: Vlasta Parkanová
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme