Otys: Nesmíme Babišovi a Zemanovi skočit na jejich špinavé hry

30. 8. 2021

Pokud je pravda to, co se říká, a BIS skutečně sledovala Martina Nejedlého, je všechno v naprostém pořádku. Spíše bych byl otřesen a znepokojen, kdyby to BIS nedělala. Nicméně nepochybuji, že v BIS jsou profesionálové, kteří vědí, co mají dělat, a dělají to dobře. 

Spíše mě znepokojuje, jak se tandemu Zeman – Babiš povedlo sedm týdnů před volbami hodit veřejnosti téma, na které je nezbytné reagovat, zatímco si Babiš pohodlně hraje svoje a „maká“ s rozdáváním svého neonormalizačního manifestu. 

Průzkumy říkají, že se mnoho lidí nakonec rozhoduje během posledního týdne kampaně. Do té doby je třeba přesvědčit je o tom, že opozice není spolek kluků a holek, co dokáží jenom kritizovat všechno, co Babiš udělá nebo někde plácne. Přicházíme s vlastními tématy a budeme v tom naprosto důslední. 

Je tedy třeba opakovat, že pokud to situace po volbách umožní, budeme trvat na tom, aby každý jeden sporný či podezřelý skutek této vlády vyšetřily soudy. Pokud se ukáže, že docházelo ke zneužívání politické moci, pak se z toho musejí zodpovídat konkrétní jednotlivci. S Milošem Zemanem by neměl být problém: Sněmovna i vláda mají dost prostředků na to, aby bylo možné tohoto muže i jeho kamarilu izolovat. Pak ať se starají odborníci z oblasti trestního práva.

Lidé musí vědět, že chceme především nastavit napříč státem jako celkem rovná pravidla. Prostě už nelze tolerovat, aby tato společnost i nadále fungovala jako v husákovském bezčasí, kdy většina mlčela a menšina se pohybovala mimo jakoukoliv kontrolu a meze. Chceme konec pocitu zmaru, který se rozlézá celou společností. Chceme, aby podnikání probíhalo v motivujících podmínkách, aby u nás konečně vznikla silná střední třída, která jako jediná je skutečnou zárukou pevné demokracie. Chceme zajistit příslušnost České republiky k západnímu světu. Máme být pevnou součástí NATO. Chceme, aby stát rozumně podporoval český průmysl, aby nejen českým startupům, ale i strategickým odvětvím, jako je například obranný průmysl, poskytoval exportní podporu. Hlavně aby se choval jako řádný hospodář a netuneloval budoucnost nás a našich dětí.

Nám prostě nesmí příliš záležet na tom, co páchají Zeman s Babišem. Oni jsou muži minulosti, staří muži, jejichž éra tak či tak do pár let skončí. Je naší povinností snažit se, aby ten konec přišel co nejdříve. Aby se to ale stalo, musíme se na lidi obracet s vizemi a musíme také poslouchat, co chtějí. Pojďme těm dvěma nedělat nazdárky a nehrát s nimi jejich hry. Ať se Babiš se Zemanem zalknou vlastní špinavou hrou sami. 

Lukáš Otys, místopředseda TOP 09 

Zdroj: Forum24.cz, 28.8.2021

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme