× Pohněme s tím. Společně!

Nejsme tu coby mladší brácha pro ODS

Rozhovor s Miroslavem Kalouskem

15. 6. 2009 | 08:00

„Že o nás jako o alternativě uvažuje 40 procent lidí, toho si nesmírně vážíme,“ říká zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. „Ale zdaleka to nebereme jako volební preference,“ dodává.

* LN Exkluzivní průzkum agentury Median LN pro LN vaší straně přisuzuje potenciál až 40 procent voličů. Podobně navíc vyšel průzkum STEM pro Českou televizi. Nepřekvapuje vás výše toho čísla?

My si toho velmi vážíme, ale jako projevu zájmu. Nevnímáme to zatím jako volební preference, ale jako vzbuzený zájem lidí, kteří o nás budou přemýšlet. Jsme za to vděční a budeme s nimi komunikovat. Budeme makat ve dne v noci, aby těm, kteří projevili zájem, nebylo líto, že ho vůbec projevili. Aby se ten zájem prohloubil a stali se z něj voliči. Určitě nežiju v tom, že nyní máme 40 procent volebních preferencí.

* LN Z průzkumu LN také vyplývá, že o volbě TOP 09 z voličů všech stran zdaleka nejvíce přemýšlí ti, kteří volí ODS. Pravici tedy zřejmě potřebné hlasy navíc nepřinesete...

Nechceme se vymezovat vůči jakémukoliv subjektu. My jsme alternativou, která tady nikdy neexistovala. A sice konzervativní proevropská strana. Jsme alternativou vůči nejhrubšímu napadání, účelovým urážkám a určitě se toho nebudeme účastnit.

* LN Otázka zněla jinak: Řekli jste, že chcete být pravicovou alternativou, která spolu s ODS získá víc hlasů než ČSSD s komunisty. Ale ukazuje se, že ty hlasy berete vy především ODS...

Počkejte, jak jsme řekli? My jsme vznikli proto, abychom nabídli voličům konzervativní proevropskou alternativu, která se vyhýbá účelovému hašteření a věnuje se věcným tématům. To byl motiv vzniku strany, jiný nebyl. Z hlediska našich programových východisek je prostě logické, že uspějeme-li, tak asi nejpřirozenějším partnerem je ODS, to je zřejmé. My jsme ale nevznikli proto, abychom dělali ODS mladšího bráchu. Vznikli jsme, abychom nabídli voličům alternativu, která tu není.

* LN Říkal jste, že čtyřicetiprocentní podporu zdaleka nevnímáte jako volební preference. Kolik procent si tedy myslíte, že byste mohli ve volbách do sněmovny reálně získat?

Já si to vůbec netroufám tipovat a nebudu tipovat.

Petr Kolář
Lidové noviny, 15. 6. 2009, rubrika: Domov, strana: 3

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miroslav Kalousek
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme