× Pojďte do toho s námi.

Kolář: Zeman rozvrací národ

29. 4. 2021

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (za TOP 09) je přesvědčen, že prezident Miloš Zeman ve svém vyjádření k výbuchu ve Vrběticích úmyslně zamlžoval informace. Zeman tím podle něj nahrává cizí mocnosti. Česko se musí co nejdříve zbavit velezrádného prezidenta, vyzval Kolář v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Zatímco Rusové pokládají českého prezidenta Miloše Zemana za „naprosto rozumného“, v českém Senátu se diskutuje o tom, zda není hlava státu vlastizrádcem. Někteří senátoři dokonce zvažují, že na něj podají ústavní žalobu.

Podle Ondřeje Koláře je taková věc namístě. „Prezident ve svém projevu zamlžoval informace a zlehčoval vážnost celé situace. Hraje podivnou hru, při které nahrává cizí mocnosti. Česko se musí co nejdříve zbavit velezrádného prezidenta,“ řekl starosta Prahy 6, kterému v minulosti policie musela poskytnout ochranu kvůli obavám o jeho bezpečnost právě v souvislosti s údajnou hrozbou z Ruska.

Druhý host debaty, poslanec Jaroslav Foldyna (SPD), se však Miloše Zemana zastal a jeho projev v nedělní Partii na CNN Prima NEWS hájil. „Prezident připustil důvodné podezření. Jenže nemůžete někoho odsoudit bez přímých důkazů. Já žádné zatím neviděl,“ zmínil Foldyna.

Kolář reagoval, že je nutné rozlišovat trestně-právní a diplomatickou rovinu. „Český premiér a vicepremiér vystoupili s tím, že mají jasné důkazy, že se Rusko podílelo na výbuchu ve Vrběticích, a proto vyhostili osmnáct ruských diplomatů. I když mám vůči vládě své výhrady, tohle mi stačí,“ uvedl.

Politik z TOP 09 také zmínil komunikační rozpory mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a Zemanem. Babiš totiž po rozhodnutí vyhostit ruské diplomaty řekl, že má prezidentovu podporu. Zeman však po týdnu, co si chystal své vyjádření k události, uvedl, že existují dvě vyšetřovací verze a žádné důkazy o zapojení ruských agentů do výbuchu nemá.

Babiš ale v pondělí znovu zdůraznil, že v současnosti existuje pouze jediná vyšetřovací verze, která zahrnuje útok ze strany Ruska. Premiér prý tento fakt prezidentovi na pravidelné schůzce v Lánech už vysvětlil.

Zdroj: CNN Prima News, 28.4.2021

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Ondřej Kolář
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme