Kalousek: Do vlády s ČSSD bychom šli jen v případě války nebo přírodní katastrofy

Chat s Miroslavem Kalouskem na serveru Novinky.cz

21. 4. 2010
Hostem on-line chatu se čtenáři Novinek byl ve středu 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten mimo jiné připustil, že se setkal s korupcí, přiznal se ke krádeži, neboť jako chlapec chodil sousedům na jablka. Koaliční spolupráci se současnou ČSSD vyloučil, respektive podmínil vypuknutím války nebo globální ekologické katastrofy.

"Se současným programem a se současným vedením, jaké ČSSD má, je jakákoli koaliční spolupráce vyloučena," reagoval Kalousek na dotaz, jak by se TOP 09 zachovala, kdyby ji sociální demokraté pozvali jako partnera do vlády.

"To by musela být válka nebo globální environmentální katastrofa (nechci nic přivolávat, probůh...)," nastínil s nadsázkou jedinou možnost spolupráce.

Kalousek se přihlásil i k nepopulárním opatřením, které jeho strana prosazuje, ať už jde o spoluúčast pacientů, či školné na vysokých školách. Podpořil i prohlubování evropské integrace.

Konkurenční Věci veřejné Kalousek nepřímo označil za populistickou stranu, neboť podle jeho názoru slibuje věci, kterých nelze dosáhnout.

Celý chat naleznete na těchto stránkách.
(jas)
Novinky.cz, 21. 4. 2010, Rubrika: Domácí
Štítky
Osobnosti: Miroslav Kalousek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme