Facebook: nový hit politiků v kraji

31. 8. 2009
Většina lídrů hlavních stran v kraji už má svůj profil na internetu. Voliči tu mohou rychle získat odpovědi na své otázky

Liberecký kraj - Facebook je letošním předvolebním hitem mezi politiky. Většina lídrů hlavních politických stran již má svůj profil na komunitním internetovém serveru Facebook. Některým to doporučila strana, jiným děti. Pro voliče je to plus. Pokud se chtějí něco o kandidátech dozvědět, debatovat s nimi, mohou si je na serveru najít a během pár hodin získat odpovědi na otázky.

Lídr TOP 09 a starosta Železného Brodu Václav Horáček již nějakou dobu na síti „žije". Stihl nasbírat téměř stovku přátel. „Byl jsem překvapený, kolik mladých lidí se o to zajímá. Snažím se k internetu dostat každý večer a odpovídat," uvedl Horáček. TOP 09 spustí kampaň třetího září. Do té doby mohou lidé sbírat informace o Horáčkovi na jeho profilech na webových stránkách strany nebo Starostů pro Liberecký kraj. Tam je video, jež natočil před krajskými volbami.

„Parlamentní kampaň chceme brát trochu s nadsázkou a úsměvem," dodává Horáček. Facebook je sociální komunikační síť na internetu. Zájemci si na něm vytvářejí profily, hledají přátele, baví se spolu, vyměňují si fotografie.
Politici dosud tuto síť, na níž jsou nyní tisíce Čechů, využívali ojediněle. Facebook mezi politiky zpopularizovala až skupina mladých lidí, která se na síti dohodla, že budou házet vajíčka na předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. Potom, co si strany ověřily, že Facebook má hodně příznivců, řada z nich svým kandidátům doporučila, aby se na něj jejich kandidáti připojili.

Kateřina Frouzová
Mladá fronta DNES, 31. 8. 2009, rubrika: Kraj Liberecký, strana: 01
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme