Chlad: Kauza Kalousek se už nedá zastavit

Rozhovor s poslancem Rudolfem Chladem

16. 7. 2012

Pane poslanče, jak vnímáte dosavadní průběh kauzy, věříte ministru Kalouskovi?

Dokud nebude hotové šetření, které je prozatím v běhu, odmítám se vyjadřovat. Může mít pravdu ten i ten. Víte, že nemám problém říct cokoli natvrdo, ale jsem příliš krátce poslancem, nemám ty znalosti, abych někoho osočoval. Víte, že nejsem posera, hlasoval jsem pro vydání Parkanové.

Petr Lessy se klidně nechá podrobit výslechu na polygrafu, detektoru lži, naopak Kalousek tuto variantu odmítl. Hnulo to nějak vaším náhledem na celou kauzu?

Pro mě výsledek detektoru lži není rozhodující. Protože detektor lži je takový lakmusový papírek, není to argument, který by byl pro mě platný.

Ministr Kalousek nechodí pro ostré slovo daleko, co říkáte na tento jeho způsob vyjadřování?

Jeho výroky se mi bytostně nelíbí, škodí to straně. Na výboru Kalousek bouří až nad rámec slušnosti. Já bych se takto nechoval. Mě ale nikdy nenapadal, nevím, jestli to je věkem, že jsem starší. I když jsem s ním měl problém, vždy jsme si sedli a v klidu je vyřešili.

Většina kauz dotýkajících se vysokých pater politiky vyšumí. Myslíte, že se tato naopak dotáhne do konce? Konec konců i ministr vnitra Kubice řekl, že ve funkci může zůstat buď jeden nebo druhý.

Tohle už se nedá zastavit, jsem o tom pevně přesvědčen. Buď lže jeden nebo druhý, ale tohle se nedá zamést. Kompromis zde nemůžu najít, ani kdybych chtěl.

Kdy se ukázalo, že Kalousek lhal, co by to pro Vás znamenalo?

Hrozné zklamání,  kvůli Topce i kvůli mně.

Uvažoval byste následně nad nějakým demonstrativním gestem, řekněme výstup ze strany?

Teď jste předběhl moje myšlení. Topku jsem ve Varech zakládal. Mám k tomu vztah, jestli zrovna ale Kalousek by byl důvod mého odchodu nemůžu říct, ale mohl bych to zvažovat.

Pavel Kozdera

parlamentnilisty.cz, 16. 7. 2012

Štítky
Osobnosti: Rudolf Chlad
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme