× Staňte se našimi členy!

Cempírek: Reformy jsou pro rozvoj státu nutné

Rozhovor s poslancem Václavem Cempírkem

22. 10. 2011

Ztotožňujete se s programovými body sněmu TOP 09?

Jedná se o standardní body celostátního sněmu. V programové diskuzi proběhla živá debata především k reformním zákonům, která byla evokována vystoupením našich ministrů, kteří blíže seznámili účastníky s reformními kroky svých rezortů.

Jaká byla atmosféra sněmu, jak vidíte preference „topky“ pro příští rok, kdy vstoupí v platnost reformy?

Atmosféra na sněmu byla velmi přátelská a konstruktivní s akcentem prosadit nastavené reformní změny. Podle mě musí každý občan, kterému jde o budoucnost této země s přijatelným životním standardem, pochopit, že reformy jsou nutnou podmínkou ke stabilizaci a rozvoji státu. Předseda TOP 09 pan Schwarzenberg ve svém vystoupení varoval před kariéristy a korupčníky ve vlastních řadách. Přímo uvedl: „Když zjistíte, že úřad, místo, kam se dostal často s podporou TOP 09, zneužívá k osobnímu obohacení, tak vás prosím co nejtvrději zakročit“. Jsem si vědom, že úsporná opatření nejsou populární, ale přístup nás všech v „topce“ je průkazný a proto si jsem jist, že svou politiku vůči voličům obhájíme. Proto bych neočekával dramatický pokles preferencí a jsem přesvědčen, že opět voliče přesvědčivě oslovíme.

Jste pro kandidaturu Karla Schwarzenberga na prezidentský úřad?

Jednoznačně, jedná se o mimořádnou osobnost, jejíž obdobu bychom velmi obtížně v této zemi hledali. Představuje multikulturního člověka s velmi vřelým vztahem k naší vlasti.

V čem vidíte přínos sněmu pro oblastní a místní organizace?

Na sněmu se kromě jiných bodů projednaly změny stanov, které mimo jiné napomohou k jasnějšímu fungování místních a regionálních organizací.

Věříte v budoucnost koalice?

Koaliční vládnutí má vždy svá úskalí, která vyplývají z rozdílnosti názorů jednotlivých stran. Jsem ale přesvědčen o významu proreformní vládní koalice a věřím, že se jí nadále bude dařit hledat shodu při naplňování bodů programového prohlášení vlády. Stejnou otázku řešil i kongres ODS a ve svém prohlášení potvrdil, že TOP 09 je významným partnerem především v prosazování reforem. Vice premiérka za Věci veřejné Karolína Peake poslala na sněm do Hradce vyjádření, ve kterém vzpomněla na společné sváry a vyzvala k tomu, abychom se vzájemně nepříjemně nepřekvapovali. Doba není lehká a proto si nesmíme vlastní život ztěžovat nepodstatnými problémy a předsevzatá programová prohlášení dotáhnout do zdárného konce, tedy volebního období.

(re)

Orlický deník, 24. 10. 2011, Rubrika: Orlicko, str. 3

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Václav Cempírek
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme