Blažek: Česko hledá politickou superstar

Komentář člena výkonného výboru TOP 09 Jiřího Blažka

9. 6. 2011

Češi mají zvláštní schopnost něco jiného říkat a něco jiného konat. V době tuhého komunismu to byl jeden ze způsobů přežití. A dnes - zdá se, že si na to mnozí až příliš zvykli a tento způsob chování si vzali za svůj.

Dávno jsem pochopil, že každá profese se dá dělat dobře a také špatně a že se vždycky najdou tací, kteří ve všem hledají jenom svůj prospěch. Oblíbenost současné politické scény je asi stejně tak velká jako druhý díl filmu Sněženky a machři. Neznám nikoho, kdo by tento film chtěl vidět znova.

Nová vláda, která se nazvala reformní a protikorupční, slibovala nadějné změny a nové tváře. Všichni jsme jim dali možnost a šanci ukázat, že to tedy myslí doopravdy. První minuty se daly překousnout. Pořád to přeci může být lepší, říkal jsem si v duchu u filmu i při sledování naší vlády. Velmi pečlivě jsem všem kolem vysvětloval, že natočit film a vládnout v této zemi, není vůbec jednoduché. Ale můj optimismus mě začal velmi rychle opouštět.

Dokonce jsem pomýšlel na to, že místo Česko-Slovenské superstar bychom nutně potřebovali českou politickou superstar. Diváci by jim posílali své hlasy a do finále by postoupil ten nejlepší. Zájem o politiky by jistě stoupl. Ale pak jsem si uvědomil, že by to stejně nefungovalo. Protože o něčem jiném by se mluvilo a něco jiného by se dělalo. Kdo by se chtěl dívat na televizi, kdyby zvuk nebyl synchronizován s obrazem?

A tak se vůbec nevidím všem svým deseti milionům pěti stům a třiceti dvěma spoluobčanům, že je nezajímá žádné pokračování tohoto směšného politického představení. Scénář je předem daný, karty dopředu rozdané a figurky na šachovnici přesně vím, jaký bude další tah. A kdyby se náhodou něco provalilo, nevadí, divákům je to totiž stejně jedno. Vždyť žijeme v České republice, kde vyřčená slova se dají brát zpět nebo popírat a činy omlouvat neznalostí.

Jiří Blažek
krajský předseda TOP 09 na Vysočině

idnes.cz.blog, 9. 6. 2011

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Blažek
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme