Bílý lev dostal jméno Karel ze Dvorce

Unikátní Křest

29. 10. 2009

V zámecké zahradě v Borovanech se včera na slavnostním křtu lvíčete sešli hned dva šlechtici. Kníže a senátor Karel Schwarzenberg tu za účasti třech stovek lidí pokřtil unikátního bílého lva, který se narodil v srpnu v Parku exotických zvířat ve Dvorci u Borovan.

Svému knížecímu kmotrovi nezůstalo zvíře nic dlužno. Dostalo totiž příznačné jméno Karel ze Dvorce. „Lvíče, které bojovalo po narození o život a které rodiče kvůli barvě nepřijali, se nyní těší dobrému zdraví," řekl Viktor Ambrož z Parku exotických zvířat.

Středeční křest lvího mláděte se symbolicky odehrál v den, kdy Česká republika slaví jeden ze svých nejdůležitějších svátků. „A jelikož je lev i ve znaku státu, přijal jsem pozvání na křest pod podmínkou, že to bude právě 28. října," řekl Karel Schwarzenberg v obležení novinářů i lidí, kteří si přicházeli pro podpis.

„Poslední léta to vypadalo, že lva ve znaku nahradí krtek, který tak jako jiní v této zemi velmi rád tuneluje. Jsem rád, že lev ve znaku zůstal," vtipkoval Schwarzenberg na pódiu jen chvíli předtím, než mu Viktor Ambrož předal lvíčka do náručí. O jméně lvíčete, které má krom modré krve i netypické modré oči, rozhodli posluchači českobudějovického Rádia Faktor. A o tom, že o Karlovi ze Dvorce ještě uslyšíme, přesvědčovali přihlížející i zástupci z krajského města.

„Město má sice lva ve znaku města, ale maskota zatím nemá. Mohl by se jím proto stát právě Karel. Chtěli bychom se stát i jeho patrony a zajistit mu důstojný život," řekla náměstkyně primátora města Ivana Popelová.

David Zabilka
Mladá fronta DNES, 29. 10. 2009, Rubrika: Jižní Čechy, Str. 1
Štítky
Osobnosti: Karel Schwarzenberg
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme