× Staňte se našimi členy!

Sněm TOP 09 vybírá nové vedení strany - online přenos

23. 11. 2019

Nového předsedu a další členy vedení zvolí TOP 09 na svém 6. celostátním sněmu, který dnes začal v Praze. Celkem 181 delegátů ze všech krajů bude v hotelu Don Giovanni diskutovat také o změnách stanov TOP 09 a dalším směřování strany. Sněm začal dnes symbolicky v 9:09 a koná se v roce, kdy TOP 09 slaví 10 let od svého vzniku.

Se zprávou předsedy vystoupí Jiří Pospíšil, k delegátům promluví také čestný předseda Karel Schwarzenberg a hosté z ostatních politických stran. Mezi nimi budou například předseda ODS Petr Fiala, 1. místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský.

„Za rok nás čekají krajské a senátní volby a TOP 09 se na ně musí začít připravovat už nyní. Ve volbách musíme spolupracovat s ostatními demokratickými stranami, že to jde jsme dokázali už při evropských a komunálních volbách. Nyní je třeba v tom pokračovat a připravit spolupráci i pro volby do sněmovny. Jen tak totiž můžeme porazit vládní hnutí ANO,“ říká k budoucímu směřování strany předseda Jiří Pospíšil. 

Zdravice delegátům sněmu TOP 09 zaslali například předsedkyně německé CDU Annegret Krampová Karrenbauerová, předseda Evropské lidové strany Donald Tusk a předseda poslaneckého klubu Evropské lidové strany v Evropském parlamentu Manfred Weber. „Společně s oslavou desátého výročí existence vaší strany se teď rozhodnete, kam budete směřovat v příštích letech. Váš přínos k obraně demokracie a právního státu je ve vaší zemi nepostradatelný. Přeji vám i vaší straně mnoho sil a vytrvalosti a těším se na naši společnou spolupráci v Evropské lidové straně,“ vzkázala ve své zdravici delegátům předsedkyně německé CDU Annegret Krampová Karrenbauerová.

Na sněmu členům strany bude svou činnost prezentovat think-tank TOPAZ a mládežnická organizace TOP tým. Zprávu o činnosti poslaneckého klubu přednese jeho předseda Miroslav Kalousek a se zprávou o činnosti europoslanců před delegáty předstoupí europoslanec Luděk Niedermayer. Na závěr sobotního dne, který je věnován především diskuzi, zvolí delegáti celostátní revizní komisi a smírčí výbor. 

Nedělní část sněmu bude volební. Po projevech kandidátů zvolí delegáti novou předsedkyni či předsedu strany, poté místopředsedy a další členy předsednictva. Na závěr sněmu vyberou členy výkonného výboru a schválí závěrečné usnesení sněmu.

Detailní program celého sněmu najdete zde.

Lenka Brandtová, tisková mluvčí TOP 09

Praha 23. listopadu 2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Pospíšil
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme