MČ Praha 5 převzala od vedení Skanska Reality park Botanica

20. 9. 2018

Zástupci Městské části Praha 5 převzali od vedení Skanska Reality do své správy nově dokončený park Botanica, který nese název blízkého rezidenčního projektu. Slavnostního aktu se za MČ Praha 5 zúčastnili starosta Pavel Richter a 1. zástupce starosty Martin Slabý.

Park předal Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. Součástí akce byla rovněž veřejná ukázka návrhu Urbanisticko krajinářské studie VIDOULE od STUDIO REAKTOR s.r.o.

„Mám radost, že v naší městské části vzniká další nový ostrůvek živého města. Vážíme si přístupu odpovědných investorů, kteří chápou potřebu investic do veřejného prostoru a citlivě zohledňují přání lidí. O tom jsme se přesvědčili i v tomto případě. Díky spojení místních obyvatel s týmem odborníků byl vybudován nádherný park. I my připravujeme další možnosti, jak mít pohodlné bydlení ve městě v blízkosti přírody – rádi bychom se zasadili o vznik volnočasového místa na Vidouli,” uvedl starosta MČ Praha 5 Pavel Richter.

„Tím, že máme možnost spolu s veřejností přetvářet veřejný prostor v lokalitách, kde stavíme, se nám daří naplňovat své poslání nebýt jen developerem, který staví byty, ale tím, kdo tvoří domovy. Můj dík zde patří především vedení Městské části Praha 5 za to, že se zavázalo park převzít a nadále o něj pečovat“, řekl při slavnostním zahájení Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

„Park Botanica navazuje a bude navazovat na připravovaný volnočasový areál na Vidouli. Právě toto spojení veřejného prostoru a volnočasového areálu je myslím správné. Propojení bude umožňovat přímo obyvatelům sídliště Botanica vyžít se sportovně, relaxovat a v neposlední řadě budou na Vidouli i ovocné sady, takže si budou moci i zamlsat,“ řekl 1. zástupce starosty MČ Praha 5 Martin Slabý.

U zrodu nově otevřeného Parku Botanica stáli obyvatelé lokality Vidoule a projektu Botanica, kteří si pro volné prostranství zvolili vybudování parkové relaxační zóny. Parku dominují tři trvalé instalace znázorňující přírodní živly z dílny akademických umělců Františka Svátka, Roberta Bučka a Pavla Baxy.

zdroj: https://www.praha5.cz/mc-praha-5-prevzala-od-vedeni-skanska-reality-park-botanica/

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme